• Головна
  • Як реконструюватимуть перинатальний центр «Мати і дитина» у Тернополі?
20:30, 1 вересня 2015 р.

Як реконструюватимуть перинатальний центр «Мати і дитина» у Тернополі?

Хоча б 67 мільйонів гривень потребує з бюджету області центр «Мати і дитина» на завершення ремонтних робіт. Через дерибан у 2012 році виділених на реконструкцію коштів наразі тут – лише голі стіни.

Недопокладена плитка, кабелі, що стирчать зі стін та стелі, недоштукатурені стіни та плівка замість дверей – ось як сьогодні виглядає перинатальний центр на Замковій,10. У 2012 його почали ремонтувати, та буквально через 2 місці роботу припинили, 52 млн. грн., виділених державою, порозпихали по кишенях, а пологовий залишили напризволяще.

У цьому році обласній владі вдалось дістати на нього 26 млн. грн., однак їх вистачить хіба на реконструкцію кількох палат.

Віктор Кузяк, начальник обласного управління капітального будівництва, сьогодні пообіцяв на камери журналістам, що кожну копійку тепер використовуватимуть раціонально:

–       У 2012 реконструкцію перинатальних робили по усій Україні. Владислав Каськів займався низкою гуманітарних проектів, зокрема реконструкцією перинатального центру у Тернополі. На той час пологовий функціонував в повну силу. Кошти надійшли, тут усе поперевертали, зробили тільки перший етап робіт, розколупали все. Далі не встигли освоїти 9 млн. грн. Кинули приміщення і втекли, – коментує плачевну ситуацію в центрі «Мати і дитина» голова ОДА Степан Барна.

Оце, приміром, була сімейна пологова зала, тут народжували і знаходились до виписки породіллі, зокрема народжували ось у цій ванні. Втім, підрядники за два місяці зробили з трьох поверхів діючого пологового звалище.

–       Тоді (у 2012 прим. ред.)по всіх місцевих каналах із пафосом показували як тут облаштують індивідуальні палати для породіль, які тут будуть душі. Внаслідок того, що до питання підійшли не по-господарськи, від реконструйовані у 2010 році обласною радою приміщення просто знищили, – додає Степан Барна.

Та перинатальний центр «Мати і дитина» продовжує працювати. Врятувало від повного закриття заклад лише те, що частину корпусу не віддавали під реконструкцію у 2012. Так медикам вдалося зберегти увесь робочий колектив.

–       В нашому пологовому у 2012-ому вже було 8 індивідуальних палат, індивідуальні родзали і вони працювали належним чином. Ми зараз працюємо у частині третього поверху корпусу. Щороку приймаємо 2400 пологів навіть у тій частині центру, – розповідає БезТабу завідувач жіночої консультації перинатального центру Володимир Кашуба.

В управлінні капітального будівництва області взагалі говорять про необхідність виділити 85 млн. на реконструкцію центру. Мовляв, втричі подорожчали матеріали, тож щоб впровадити у пологовому нові технології та зробити косметичний ремонт області доведеться вкласти туди, включно із уже виділеними 26 мільйонами, понад 110 млн. грн. Таких грошей у бюджеті і близько не має, тож реконструюватимуть центр «Мати і дитина» буквально метр за метром.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #перинатальний центр #реконструкція
Останні новини
Оголошення
live comments feed...