Тернополянам на замітку: овочі дорожчатимуть щотижня

Тепла осінь сприяла стриманню осінніх цін на овочі та фрукти. Однак вартість інших груп продовольчих товарів може змінитися.

Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловила аналітик консалтингової  агенції "ААА" Марія Колесник. За її словами, ціни на крупи залишаться на теперішньому рівні.

"Річ у тім, що борошно не виросте в ціні, бо має запас, адже торік його продавали за 1600–2100 гривень за тону, а цьогоріч - за 1200. Ціна на гречану крупу на купівлі теж знизилася до 8 гривень за кілограм, тому ця крупа за останні місяці й подешевшала до 12-13 гривень за кілограм", - сказала вона.

Водночас, цукор у супермаркетах подешевшає через два тижні на 1 грн, а на ринках - на 60 коп., вважають в Українському клубі аграрного бізнесу.

Зниження ціни пояснюють тим, що цьогоріч вироблено 1 млн 800 тис. тонн, коли споживання становить 1 млн 900 тис. тонн. Також однією з причин зниження ціни називають те, що ще не закінчився сезон виробництва цукру. Після закінчення виробництва цукру виробники притримуватимуть його, через це ціна поволі зростатиме, кажуть аналітики.

 

Крім того, як спрогнозувала Колесник, вартість молока збільшиться на 10-15%.

"Це сезонний чинник: зменшуються надої молока, стає менше молока вищого гатунку, яке необхідне для виробництва молочної продукції вищого класу. До того ж скорочується поголів'я великої рогатої худоби. Тому ціни на молочну продукцію мали б зрости на більше, але українці просто не готові платити більше. Твердий сир зараз в середньому коштує 80 гривень за кілограм, його ціна може зрости на 7-8 гривень, сметана коштує 13 гривень за півлітра, ціна пакету підвищиться на 1 гривню, а молоко зараз по 7 гривень за літр, воно подорожчає на 60-90 копійок", - зауважила вона.

Овочі подорожчають на 25%, вважає експерт.

"Стрибок цін міг би бути більшим, якби не теплий листопад. Для утримання сховищ потрібно менше коштів. Помідори й огірки щотижня дорожчатимуть на 5 відсотків, їхні ціни скоро перетнуть 17-20 гривень за кілограм. Картопля коштуватиме дві гривні за кілограм. А ось вартість капусти підніметься удвічі. Якщо ще місяць тому вона коштувала 1 гривню, то через три тижні її продаватимуть по дві гривні", - зауважила Колесник.

На її переконання, м'ясо не подорожчає.

"Пік подорожчання уже минув. Тому до Нового року ціни не зміняться. Курятина коштуватиме не більше 28-32 гривень за кіло, свинина - 35-45  гривень, яловичина 55-70 гривень. Сало не подорожчає", - сказала аналітик.

Колесник також повідомила, літр олії має подорожчати на 1 грн.

"Це вплив світових цін. Антимонопольний комітет всіляко перешкоджає підвищенню цін на олію, але на 1 гривню вони піднімуться", - запевнила вона.

Ціна хліба залишиться на тому ж рівні, що і зараз, якщо не підвищиться мінімальна заробітна плата, вважає Колесник.

"Це соціальний продукт, його ціна напряму не залежить від конкретних витрат на виробництво", - підсумувала експерт.


Джерело: Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі