«Не знала ні мови, ні міста»: як тернополянка вийшла заміж за україномовного каталонця

В Архикатедрі вінчалися тернополянка Катерина Маргітич та її чоловік, каталонець Борис Компта-Заєць.

Незважаючи на те, що Борис - каталонець, українською мовою він володіє вільно, як і його брат та батько. Але причина не лише в тому, що мати хлопців - з сім’ї української діаспори. Батьки хлопця познайомилися в Мюнхені при українській церкві, де батько Бориса і вивчив українську мову.

Самі ж молодята познайомилися в Барселоні більше десяти років тому, коли Катерина приїхала в гості до своєї тітки, яка вже декілька років як жила в Іспанії, пише 20 хвилин.

- Я саме вчилася в Польщі у Жешуві, здобувала фах економіста, тож мала можливість їздити Європою. От і скористалася можливістю, і приїхала до своїх рідних в гості у Барселону. Не знала ні мови, ні того міста. Але так склалося, що Борис саме дружив із моїми рідними, свого часу допомагав моїм двоюрідним братові та сестрі вчити  іспанську та каталонську. Тож саме йому і доручили мене, аби показав місто. Отак і почалися наші стосунки.

Невісткою не натішаться

Після того закохані їздили одне до одного в гості: стосунки відбувалися між Барселоною та Жешувом, згодом дівчина таки переїхала до Бориса, бо після завершення університету Катерина отримала можливість отримати роботу в Іспанії. Робота дівчині дається дуже легко, бо вона володіє і українською, і російською, і польською, і англійською, і вже тепер іспанською та каталонською, хвалиться дівчиною її свекор Ізідре.

- Катею ми не можемо натішитися, вона дуже здібна, не лише ми цінуємо її як хорошу і добру людину, на роботі нею також дуже задоволені, - каже пан Ізідре. - Нею зацікавилися дуже багато фірм, коли вона шукала роботу, тож вибрати мала з чого.

Прізвище на мінятиме

Змінювати прізвище після весілля Катерина не буде, такої традиції в Іспанії немає, пояснив пан Ізідре.

 - Жінка отримує своє прізвище при народженні. Коли виходить заміж, то з ним і залишається. А от діти отримують подвійне: перша частина - прізвище батька, друга - матері. Тож у моїх синів прізвище Комтпа-Заєць. А в Каті із Борисом у дітей буде прізвище Компта-Маргітич, - пояснює пан Ізідре.

Де вінчатися, молоді довго не роздумували, тож одразу ж вирішили - в Архикатедрі.

- У мене тут вже є родина, - розповідає наречений Борис. - Сім’я Каті - це й моя сім’я, в Тернополі ми разом бували неодноразово, тож вирішили, що тут саме те місце, де варто вступити у шлюб. Крім того, покажемо моїй рідні Батьківщину моєї Каті.

Разом із собою молоді привезли священика, який колись хрестив Бориса, аби той провів обряд вінчання спільно із священнослужителем Архикатедри.

Тернополянка україномовний каталонець
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі