• Головна
  • Цього року на Тернопіллі українці всиновили 14 дітей, іноземці - 5 дітей
18:30, 23 листопада 2011 р.

Цього року на Тернопіллі українці всиновили 14 дітей, іноземці - 5 дітей

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян взяв участь у проведенні обласної наради семінару з питань захисту прав дітей,  профілактики правопорушень та злочинів у дитячому та підлітковому середовищ.

Захід відбувся на базі Підволочиської гімназії ім. І. Франка.

Керівник області відзначив, що усі діти – сироти та позбавлені батьківського піклування мають бути забезпечені опікуном, житлом та постійною турботою з боку медичних та соціальних працівників.

«Сьогодні в області проживає 1260 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (291 та 969 відповідно), що на 1 дитину менше порівняно з аналогічним періодом 2010 року, - доповів начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Степан Герасимів, - Реалізація на території області державної політики активізації та підтримки національного усиновлення порушила тенденцію попередніх років переваги міждержавного усиновлення над національним.

З 2006 року щорічно зростає кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених громадянами України на території області, а з 2005 року зменшується кількість дітей, усиновлених іноземцями (впродовж зазначених періодів громадянами України усиновлено 85 дітей,  іноземцями – 19).

Протягом 2010 року усиновлено 20 дітей громадянами України, 4- громадянами інших країн. Станом на 10.11.2011 року громадянами України усиновлено 14 дітей, громадянами інших країн -5 дітей».

На нараді було розглянуто питання влаштування дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування у прийомні сім’ї та будинку сімейного типу.

«806 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (64% від їх загальної кількості), виховуються у родинах опікунів та піклувальників, - зауважив Степан Герасимів. - Станом на теперішній час 186 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, знайшли родинне тепло і затишок у 89 прийомних сім'ях та 10  дитячих будинках сімейного типу. Протягом 2011 року створено 9 прийомних сімей, в які влаштовано 13 дітей, ще 5 дітей довлаштовано в дитячі будинки сімейного типу. До прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу влаштовано 18 дітей при прогнозованих показниках влаштування на 2011 рік 22 дітей» .

Найбільше хвилює сьогодні громадськість питання забезпечення житлом дітей – сиріт. З загальної чисельності дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 921 дитина (72%) має житло.

«З 144 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які у 2010 році досягли повноліття, 99 дітей мають житло у придатному для проживання стану  6 - у непридатному для проживання, 6 - перебувають на квартирному обліку, 34 - потребують взяття на квартирний облік, двоє отримали житло з фонду соціального призначення», - зазначив Степан Герасимів. .

У 2011 році розглянуто 485 заяв з питань захисту житлових та майнових прав дітей. Виявлено 3 випадки порушення прав дітей. Попереджено 4 випадки незаконного продажу житла. Всього захищено права 281 дитини.

«У нас сьогодні є проблеми щодо дотримання законодавства соціально-правового захисту дітей, це ситуації із забезпеченням житлом, залучення дітей до гурткової роботи, а також вчинення неповнолітніми дрібних злочинів і хуліганства, - сказала Ірина Вигонна, помічник прокурора області з питань захисту прав і свобод дітей. – Та я вважаю, що тільки спільними зусиллями за допомогою прокуратури, міліції, влади та громадськості ми зможемо покращити цю ситуацію».

Завершуючи нараду, голова Тернопільської обласної адміністрації підсумував, що дітей чужих не буває і обов’язок кожного опікуватися хоча б однією сиротою .

«Сьогодні я даю завдання протягом тижня визначити у кожному районі скільки є так званих соціальних сиріт, чиї батьки за кордоном, - сказав Валентин Хоптян. – Крім того, кожна дитина-сирота чи позбавлена батьківського спілкування повинна мати житло, тому потрібно відновити у кожному населеному пункті квартирний облік. Далі у кожному районі має бути хоча б один будинок сімейного типу , по 2-3 прийомних сім’ї, будинки сімейного типу усі без винятку мають бути забезпечені відповідним транспортом, відтак кошти на ці потреби потрібно передбачити у місцевих бюджетах. Діти мають отримувати достойну медичну допомогу та оздоровлюватися протягом усього року. Тому сьогодні в області ми маємо створити відпочинковий дитячий центр, який працював би цілий рік».

Наприкінці семінару керівник області дав ряд доручень та завдань щодо покращення роботи служби у справах дітей на місцях та зазначив, що кожна дитина сирота та позбавлена батьківського піклування повинна бути закріплена за опікуном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Потужний холод пре в Україну з лютою силою, сніг та гроза хлинуть потоками води на авто": зима повертається в регіони
Терміново ТЦК піде по людей за новими вимогами, навіть з цими хворобами доведеться служити: мобілізація, повістки, ВЛК
Мобілізація стала жорсткішою: в Україні масово чистять заброньованих, повістки вручають у ресторанах, маршрутках і магазинах
Остаточний тариф на електроенергію з 1 червня назвали, така ціна буде наступні 5 місяців: кому доведеться платити більше
Оголошення
live comments feed...