У Тернополі воякам розповіли про хімічну зброю, панцерники та повітряні кулі для розвідки

Триває лекторій на військово-історичну тематику для вояків 44 артилерійської бригади.

Як повідомив на своїй сторінці в Фейсбуці один із співорганізаторів цих лекторіїв Любомир Крупніцький, на останній зустрічі історик Сергій Ткачов розповів про Першу світову війну на Тернопільщині.

"Лекція встановила рекорд за кількістю слухачів (більше 200 осіб). За словами історика, за останній час, то була не лише найчисельніша, але й найуважніша його аудиторія. Пан Ткачов освіжив у пам’яті вояків деякі загальновідомі факти про Велику війну, але водночас розповів чимало — не побоюсь цього слова! — унікальних відомостей про події того часу в Тернопільському краї. Солдати довідалися про особливості застосування артилерії у той час (зокрема застосування повітряних куль і цепелінів у артилерійській розвідці); особливості фортифікації та застосування новітніх видів зброї — зокрема, хімічної та панцерної; найбільшу кавалерійську битву Великої війни, як відбулася саме на Тернопіллі", – написав Любомир Крупніцький.

За його даними, військовим також розповіли про наймолодшого вояка Першої світової — семирічного Мирослава Луцишина, родом з-під Тернополя.

"Цікаво було дізнатися, що на території сучасної Тернопільської області в період з 1914 по 1918 роки воювали не лише представники народів Російської та Австро-Угорської імперій, але також англійці, бельгійці і турки; у полоні перебували полонені французи й італійці (перевезені до Сх.Галичини з-під Західного фронту), які утримувалися в казармах, де зараз перебувають вояки 44 артбригади ЗСУ. А також, що край відвідували верховні головнокомандувачі ворожих армій: кайзер Вільгельм ІІ та цар Микола ІІ; про традиції вшанування пам’яті загиблих та ветеранів у різних народів, що брали участь в Першій світовій", – поділився цікавинками Любомир Крупніцький.

лекторій
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі