Задимлення у Тернополі не становить небезпеки

З 3 на 4 вересня тернополяни скаржилися на неприємний запах диму та димову завісу в різних частинах міста. Тоді, в департаменті екології пояснили, ймовірна причина цьому – пожежі у сусідніх областях. Натомість, санепідеміологи в цей день відібрали зразки атмосферного повітря і вже готові надати висновки.

Відбір зразків атмосферного повітря провели одразу у двох мікрорайонах міста: «Дружба» та «Аляска». Моніторингове дослідження зробили на вміст діоксидувуглецю, сірчистого ангідриду, діоксиду азоту та формальдегіду.

ОСТАП ГУРСЬКИЙ, начальник відділу соціально-гігієнічного моніторингу: «Досліджувалися, власне, продукти згоряння, оскільки, даний запах був швидше за все зумовлений якимось горінням, як так. І, власне, за вмістом сірчистого ангідриду, діоксину азоту, чадного газу і формальдегіду, перевищень гранично-допустимих концентрацій у вищевказаних точках, виявлено не було».

Хоч, небезпеки для жителів міста задимлення не становило. Додаткова обережність у таких випадках буде не зайвою. Тому, у подібних ситуаціях, аби захистити себе від неприємних наслідків, санепідеміологи рекомендують обмежити перебування на вулиці, особливо вранці, коли концентрація шкідливих речовин найвища, передає ІНТБ

ОСТАП ГУРСЬКИЙ, начальник відділу соціально-гігієнічного моніторингу: «В квартирах закрити вікна та двері, при можливості та при наявності використовувати засоби очистки повітря. Це ті ж самі, банальні кондиціонери. Вживати кисло-молочні продукти, які сприяють очищенню організму. Також, вживати полівітамінні комплекси, якщо є така можливість, велику кількість рідини вживати в цей період, проводити вологі прибирання приміщень, хоча би раз на день».

Також, декілька разів на день приймати душ, часто полоскати рот, ніс та горло фізрозчином чи морською водою, вживати легку їжу з великою кількістю пектину та мінеральних речовин. При сильному задимленні необхідно вдягнути захисні маски, а вікна та двері приміщень завісити мокрими покривалами чи іншими тканинами.

Задимлення Тернопіль небезпека
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі