Сьогодні 44-а артбригада, яка дислокується в Тернополі, святкує першу річницю створення

Виповнюється рік створення 44-ї артилерійської бригади, яка дислокується в Тернополі та виконує бойові завдання у зоні проведення АТО.

9 вересня 2014 року вийшов перший наказ командира цієї військової частини. Цю дату у Тернополі відзначать відкриттям меморіалу загиблим у АТО бійцям та низкою інших заходів. На відзначення річниці створення 44-ї бригади 9 вересня запрошують всіх охочих. 44 артилерійська бригада відзначатиме річницю створення. У 2012 році за наказом Януковича 11 артбригаду, яка дислокувалася у Тернополі, розформували. Відтоді до влади країни постійно апелювали тернопільські міська і обласна ради а також громадськість, з вимогою відновити військову частину в місті. Після Революції Гідності та з посчатком антитерористичної операції місцева влада клопотала про відновлення частини перед Президентом України і врешті Тернопільську прописку отримала новостворена 44 артилерійська бригада, яка з листопада 2014 року почала виконувати бойові завдання у зоні АТО. Нині 44 артбригада налічує 6 дивізіонів, крім яких, нещодавно, у склад бригади влився тернопільський мотопіхотний батальйон, (колишній батальйон територіальної оборони “Збруч”, передає TV4.

– По кількості особового складу сказати не можу, але всі 99, ну, 98% особового складу знаходиться там, в зоні, виконують завдання. Тут так, для підтримання порядку і для забезпечення ротації підрозділів, – розповідає т.в.о. командира 44 артилерійської бригади Валентин Козловець.

– Ми хотіли б подякувати всім волонтерам, котрі долучаються до відновлення 44 бригади, так само як віддати слова вдячності кожному військовому службовцю 44 бригади, котрий виконує поставлені бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції. Хочу зазначити, що за цей час, протягом року часу відновлення військової бригади в бойових діях за героїзм та мужність, успішні виконання бойових завдань 66 військовослужбовців артилерійської бригади було представлено до державних нагород, 10 з них – посмертно. Це очевидні герої, прізвища яких внсені в пам’ять бригади, – каже Степан Барна.

Перший указ командира 44-ї артбригади було підписано 9 вересня 2014 року – цього дня і відзначать річницю створення військової частини. Найперше вшанують пам’ять своїх бійців, які загинули захищаючи Україну на передовій. О дев’ятій годині на території військової частини з ініціативи військовослужбовців, та за підтримки волонтерів і влади полеглим героям відкриють меморіал. Після цього нагородять кращих військовослужбовців 44 бригади й проведуть концерт.

– Залучається Тернопільський муніципальний Оркестра Волі і також виявили бажання і хочуть прийняти участь у цих заходах наші афганці і відповідно вони також хочуть організувати певний концерт. Під час цього концерту буде працювати польова кухня, гарячий чай, каша, – каже т.в.о. заступника командира 44 артилерійської бригади по роботі з особовим складом Андрій Бойко.

Спробувати солдатської каші, побачити військовий побут, поспілкуватися з бійцями та привітати їх з річницею заснування 44 артилерійської бригади 9 вересня зможе кожен охочий. До 14 години у військовій частині – день відкритих дверей.

44-а артбригада дислокується в Тернополі перша річниця створення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі