17:00, 9 вересня 2015 р.
У Тернополі волонтери контролюватимуть надходження коштів до місцевого бюджету
Просити у продавця чек при придбані вина, пива чи цигарок закликають тернополян представники влади та громадські активісти. Адже згідно нового закону з 1 січня цього року 5% з продажу підакцизного товару йдуть в місцевий бюджет.
На засіданні тернопільського прес-клубу 9 вересня презентували акцію "Виданий чек – гроші громаді". В рамках цієї акції волонтери контролюватимуть торгівельні заклади міста і визначатимуть, де торгують легально.
Про особливості нового закону розповіли гості прес-клубу.
- Однією з проблем донедавна було незначне фінансування місцевих бюджетів, тому законодавець ввів дові норми стосовно нових податків, які в значній частині піднімають місцевий бюджет, - каже начальник Тернопільської ОДПІ Петро Якимчук. - Це новий акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизних товарів, до яких відносяться алкогольні напої, тютюнові вироби, паливно-мастильні матеріали і пиво. З 1 липня згідно нових змін пиво є також алкогольним напоєм і багато підприємців відмовилися від придбання відповідних ліцензій на прова реалізації алкогольних напоїв. А така ліцензія у місті коштує 8 тис грн на рік на кожен касовий аппарат, через який буде реалізовуватися цей алкогольний напій і 2 тис грн на право реалізації тютюновий виробів. Деякі підприємці для себе зробили висновок, що це непосильна ноша для них і відмовилися від придбання відповідної ліцензії та відповідно від реалізації того ж пива через пункти роздрібного продажу у місті та у районах.
Проте аналіз, який провела податкова служба свідчить, що у місті продовжують стару традицію – не показувати обсяг реалізації підакцизних товарів через касові апарати.
- Хочу зазначити, що реалізація підакцизних товарів за готівку передбачає використання відповідним чином зареєстрованого касового апарату, - каже пан Якимчук. - А деякі підприємці не показують реального виторгу. Тобто свідомо не видають розрахункові документи споживачам, які купують товар, в тому числі і підакцизний. Податок 5% з реалізації підакцизних товарів не поступає до місцевої казни. А це недофінансування соціальних програм. Тому я прошу громадян бути свідомими, бути своєрідними контролерами та замінниками фіскальної служби. І пам'ятати, що купуючи підакцизний товар, споживач вправі вимагати від продавця розрахунковий документ. Якщо він роздрукований на касовому апараті, то 5% йде у місцевий бюджет.
Новий податок дуже гарно себе зарекомендував, оскільки на сьогодні це другий по величині податок, який наповнює міський бюджет після податку з доходів фізичних осіб, додає заступник міського голови Вікторія Остапчук.
- І якщо на початку року ми планували, що його надходження буде 48 млн, зараз ми бачимо, що ці надходження будуть значно більші, - каже вона. - І на останній сесії ми уточнили бюджет, передбачаємо, що це буде майже 64 млн. Це ті кошти, які спрямовані на утримання нашого міста. І цей податок буде закладений для того, щоб можна було проводити ремонт доріг, утримання і прибирання міста. Раніше на ремонт доріг виділяли кошти з державного бюджету, це були незначні кошти. Але враховуючи те, що податок дав значні надходження, ми цього року спрямували майже 50 млн на поточний та капітальний ремонт доргі, а також було виділено 15 млн на прибирання та утримання міста.
Кожен мешканець міста повинен розуміти, що ідучи в магазин та купуючи підакцизнй товар, він не просто сплачує кошти, а отримавши на руки чек, тобто придбавши товар легально, він зразу 5 % перерахував до міського бюджету і зробив свій вклад у розвиток міста, наголошує пані Остапчук.
- Якщо кожен мешканець попросить дати чек, якщо придбає товар в легальному місці, то ми зможемо з кожним роком збільшувати надходження з цього платеж, - каже Вікторів Остапчук. - І за попередніми підрахунками, якщо б нам вдалося легалізувати повністю придбання таких товарів, то ми могли б отримати більше 70 млн надходжень до міського бюджету. Це немалі кошти і їх можна було б спрямувати для розвитку нашого міста. Разом з податковими органами та міліцію ми робимо обстеження таких точок, але охопити все неможливо, тому найперше потрібно , щоб люди купували товар в легальному місці і просили видати чек. Надіємось, що цей податок буде одним із бюджетоутворюючих та одним із головних джерел надходжень до міського бюджету.
До слова, чи дотримуються закону тернопільські підприємці, перевірятимуть волонтери, пише 20хвилин. До акції "Виданий чек – гроші громаді" долучилися громадська організація "Файне місто" та благодійний фонд "Вікно життя".
- Плануємо залучити велику кількість волонтерів, між якими розподілимо територію міста, яку вони контролюватимуть на предмет легальног продажу підакцизних товарів, - каже голова благодійного фонду "Вікно життя" Ірина Жигунова. - У законослухняних закладах зі згоди підприємців будемо прикріплювати табличку з написом: "Тут продають легально".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:41, Вчора
20:07, 18 січня
30
11:02, 18 січня
25
22:24, 9 січня
1
live comments feed...