Через ріст підліткової злочинності покарають правоохоронців

Подання на керівництво обласного управління міліції щодо притягнення до відповідальності тих осіб, які не проводять належної роботи із профілактики злочинності у середовищі неповнолітніх зробила обласна прокуратура.

Про це під час прес-конференції повідомив заступник прокурора області Микола Люшненко.

Подання зумовлене суттєвим ростом рівня злочинності серед неповнолітніх  – за 10 місяців він зріс на 50,8%. Загалом підлітками було скоєно 202 злочини, головно – крадіжки.

«Ріст злочинності зумовлений браком фінансування програм, які спрямовані на виховання та забезпечення дозвілля підростаючого покоління, а також неналежним веденням виховного процесу у навчальних закладах. Не ведеться і робота щодо профілактики запобіганню правопорушень, щодо виявлення підлітків, схильних до вживання алкоголю та наркоманії, постановки їх на облік та проведення з ними виховної роботи», – констатував прокурор області Іван Мельничук.

У прокуратурі не приховують, що в даному випадку є прорахунки у роботі відділів у справах дітей. Однак, пояснюють, що ті входять у структуру кримінальної міліції і часто змушені займатися невластивими їм функціями.

«Органи у справах дітей відволікають на розкриття кримінальних злочинів. Тоді як вони б мали займатися профілактикою, а не розслідуванням уже вчинених злочинів. Тому зараз до роботи із дітьми, які живуть у неблагополучних сім’ях чи схильних до правопорушень, ще будемо залучати дільничних», – сказав Микола Люшненко.

За його даними, проблеми росту підліткової злочинності також нещодавно було обговорено на спільній нараді за участю представників обласних управлінь культури, освіти та правоохоронних органів.

Адже встановлено, що кожен 3-ій злочин вчинено підлітками, які навчають в ПТУ. до того ж цього року понад 300 неповнолітніх було затримано при розпиванні алкоголю в громадських місцях. Все це, вважають в прокуратур, свідчить і про недостатню якість виховного процесу у навчальних закладах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі