На Тернопільщину заходить нова агрофірма, яка, аж підозріло, надто багато обіцяє

Питання виробничої діяльності та забезпечення соціально-економічного розвитку населених пунктів Монастириського району обговорили під час робочої зустрічі  директора департаменту агропромислового розвитку Олега Напори з  директором філії «Перспектив» ПрАТ «Зернопродукт МХП»  Павлом Потомським.
Орні землі, розташовані на території цих населених пунктів, раніше належали «ТОВ Агрокультура». За словами Олега Напори, протягом останніх років  їх використовували неефективно. Завдяки співпраці керівництва ОДА з підприємцями не лише області, а й всієї України, вдалось знайти нового агровиробника.

«Філія "Перспектив" розташована в Івано-Франківській області. Партнерські стосунки, сумлінність роботи філії - вагомі підстави вважати, що власники земельних паїв Монастириського району продовжать співпрацю з цим підприємством, - зазначив Олег Напора. -  А це означає не тільки отримання орендної плати, але й велика соціальна підмога. Вона виражається у відрахуваннях на користь сільських рад за кожен гектар орендованої землі, підтримці соціальної сфери цих населених пунктів. Компанія працює на землі не перший рік. Це вітчизняні товаровиробники, які дбають про високі технології виробництва та високі соціальні стандарти».
На сьогоднішній день обробили 500 г землі, робота по оранці продовжується. Уточняється структура посівних площ по кожному населеному пункті. Загальна площа орних земель – 2400 га.

«Досвід нових працівників, нових пайовиків дуже цінний. І наша компанія рада співпрацювати на благо кожного. Хоч наше підприємство не сіяло й не обробляло ці землі, з пайовиками розраховується вчасно, - зауважив директо філії Павло Потомський. -  Ми плануємо підтримувати розвиток інфраструктури, зокрема, найближчим часом проведемо реконструкцію існуючої бази в селі Коропець. Усе це залишається тут, дає користь не лише нам, а й територіальним громадам. Не кажучи вже про придбання сучасної техніки на десятки мільйонів гривень».
Відтак, триває процес переоформлення угод оренди з пайовиками Монастириського району Тернопільської області, чиї землі перейшли до філії "Перспектив".


«Підприємство буде зареєстроване в області. На всій орендованій землі протягом вересня - листопада місяця повинні виконати комплекс агротехнічних заходів щодо оранки та посіву площ по визначеними у сівозміні культурами. Заключення договорів оренди із  всіма власниками земельних паїв буде у розмірі не менше 5% до грошової оцінки землі. Очікуємо створення  додаткових робочих місць. Також по кожному населеному пункту із сільськими головами заключать договори про соціальне партнерство на розвиток інфраструктури села з розрахунку 100 грн. за 1 га», - додав Олег Напора.
В ОДА зазанчили, що земельний банк підприємства – близько 21 тис. га. розширився в цьому році  за рахунок земель «ТОВ Агрокультура»
Техніка: трактори та комбайни СLAAS, Fendt, Valtra, Caterpillar; причіпна техніка Gregoire Besson, Amazone, Great Plains, Massey Ferguson та інші.
Потужності зберігання зернових культур – 4 напольні зернові склади номінальним об’ємом 7 тис. тонн кожен.
 Нині штат «Перспектив» складає 229 працівників, через місяць зросте як мінімум на сотню. Всі трудяться офіційно, отримують «білу» зарплату, а не «в конвертах».
Середня зарплата торік склала 3209 гривень. Орендна плата за земельний пай — 4%, більше ніж в інших господарствах краю.

агрофірма
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі