Чи буде на Тернопільщині недостача врожаю?

У департаменті агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації розповідають, першим етапом жнив повністю задоволені.

ОЛЕГ НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА: «Для населення позитивним фактором є значна наявність продовольчого зерна. Отже, ми знаємо, що завдяки цьому ми не бачимо ніяких тенденцій на зростання цін на муку. Зерна достатньо. Завдяки непоганим посівам та непоганим технологіям, які були використані. Для того, щоб розуміти цифри, в цьому році в нас середня врожайність по ранніх зернових вийшла на 3-4% вища, ніж в минулому році».

Дещо складніша ситуація із городиною. Адже спекотне і посушливе літо вплинуло на врожайність. Олег Напора розповідає, навіть незважаючи на це, браку овочів не буде, передає ІНТБ.

ОЛЕГ НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА: «Потреба забезпечена буде повністю. Друге – слід звернути увагу на термін закупівлі, коли купляти, скільки купляти, і що купляти. Якщо ми розглядаємо борщовий набір класичний – це картопля, буряк, морква, капуста – її потрібно купляти зараз. Коли продають люди з присадибних ділянок овочі. Зараз провести нормальну заготівлю цих культур, і відповідно потім не страждати від імовірного подорожання цін зимою».

Щодо цукрового буряка, то цього року його також достатньо. У департаменті агропромислового розвитку просять не повторювати минулорічних помилок, і не піддаватись паніці. А купувати цукор радять в період з жовтня по грудень, коли заводи віддають перероблений продукт аграріям.

ОЛЕГ НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА: «В цьому році йдем по показниках 13-го року. В 14-му році було величезне перевиробництво, і відповідно, перехідні запаси цукру на цей рік – вони такі, що забезпечать  потреби цього року, і напевно, частини наступного. Якщо врахувати, що такі ж подібні показники по Західній і Центральній Україні, то загалом в Україні цукру буде в декілька разів, в 2-3 рази більше, ніж потреба України в цілому».

А ще Олег Напора переконує – ажіотаж та ріст цін часто провокують самі ж покупці. Тому не варто вірити в чутки про брак якгось із продуктів.

ОЛЕГ НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА: «Я наголошую – у нас немає проблем з продуктами. Дуже часто нам закидають, що «Ну, як немає проблем? А пам’ятаєте, яка була ціна?». Висока ціна тримається місяць. Поки всі панікують, бігають по магазинам, змітають полички і потім думають, через місяць приходять: «Ти дивись, ціна менша. А я маю чим моль кормити ще на 2 роки вперед». Відповідно получається, що ми самі створюєм для себе ці проблеми».

У департаменті агропромислового розвитку кажуть, на початку жовтня планують організувати, вже традиційні ярмарки, де всі бажаючі зможуть придбати необхідні продукти за помірну ціну.

Чи буде на Тернопільщині недостача врожаю?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі