«Собаки ні на кого не кидались»: тернополяни обурені виловом безпритульних тварин у Зарваниці

Поїхавши у Марійський духовний комплекс у Зарваниці тернополяни стали свідками, як на території Духовного центру виловлюють собак.

Пояснювати, для чого ловлять безпритульних тварин адміністрація центру відмовилась і небайдужим тернополянам, і редакції 20minut.ua. У Зарваницю тернополяни поїхали 9 вересня, щоб помолитись. Однак стали свідками неприємного інциденту, який трапився неподалік джерела св. Анни. Подружжя побачило трьох собак і дивно одягненого чоловіка, який намагався спіймати тварин.

- Ті собаки адекватні були, ні на кого не кидались, абсолютно неагресивні, - каже 20 хвилин тернополянка Тетяна (прізвище редакції відоме - прим. ред.). - На чоловікові була чорна маска, а в руках палиця з петлею. Ми подумали, що може для щеплення ловлять тварин, але чоловік нічого пояснювати не хотів і на контакт не йшов.

Після семи хвилин розпитувань чоловік сказав, що такий наказ йому дав адміністратор Духовного центру Ігор.

- Адміністратор Ігор теж не дав конкретної відповіді і сказав, що подібних вказівок не давав і не знає чоловіка, який вказав на нього, - розповідає жінка. - І взагалі призначений на посаду адміністратора Марійського духовного комплексу лише зранку. Він посилався на єпархію, що, мовляв, це не до нього такими питаннями. На місці нам розповіли, що біля комплексу багато безпритульних тварин, які кидають на людей. Але ми таких собак не бачили.

 Тернополяни згадали про ГО "Ноїв ковчег" і відвезли одну собаку туди.

- Поки ми поїхали в магазин, щоб купити щось поїсти тваринам і повернулись назад до Духовного центру, то собаки порозбігались, - каже пані Тетяна. - Зловили одну собаку на виїзді з центру, забрали в авто і привезли у "Ноїв ковчег".

Розповіли про ситуацію керівникам "Ноєвого ковчегу", ті вирішили розібратись в чому справа. Працівники громадської організації наступного дня поїхали у Зарваницю.

 - Ми телефонували у Духовний центр ввечері перед тим, як поїхати туди і питали, чи нічого там не зроблять з тими собаками, - каже засновниця ГО "Ноїв ковчег" Ірина Тареєва. - Нам пообіцяли, що собак до наступного дня не чіпатимуть. Але чомусь коли ми приїхали на місце, то собак не побачили. Чи вони розбіглись, чи що.. На місці я побачила священнослужителя у рясі і впізнала у ньому того чоловіка, який був у масці та окулярах.

На запитання, для чого виловлюють собак, жінці відповіді теж не дали.

- Кажуть, що там зграї собак, які кидаються на людей, але ми обійшли всю територію, все село і не побачили ніяких скажених собак, - каже пані Ірина. - Я залишила їм номер телефону, запропонувала допомогу, щоб стерилізувати тварин. Але їм якось так байдуже було... Стверджувати, що собак у Зарваниці вбивають, я не можу, бо не бачила цього. Але питання тоді, для чого їх виловлюють?

Журналіст 20minut.ua звернулась за коментарем у бюро УГКЦ із питань екології. Працівники бюро від Духовного центру отримали ось так відповідь: "На даний час адміністрація МДЦ Зарваниця не надає коментарів щодо вказаного випадку до з'ясування ситуації".

Тернополяни протест вилов собак Зарваниця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі