Колектори залишили тернополянку без житла

Оборудка. Саме на це схожі дії колекторів, які викупили в банку зобов'язання боржників. Спочатку вони вимагали від позичальниці всю суму позики, хоч та вже повернула третину. Потім провернули схему з продажу кватири цієї жінки.

Неприємні випадки з колекторськими фірмами, які всілякими легальними і не зовсім способами "вибивають" борги – не рідкість.

Проте найбільш "просунуті організації" вміють не лише погрожувати і тиснути, а й, схоже, позбавляють людей житла без їхнього відома.

Банк продав колекторам

Із такою бідою зіткнулась тернополянка Любов Задоянчук. Квартира жінки на вул. Коновальця через тіньові схеми відійшла "вишибалам". Власне, про це власниця дізналася від них самих, коли прийшли виселяти її з дому. Але про все за порядком.

— У 2008 році я взяла кредит у „Шведбанку” – 47 тисяч доларів під заставу квартири, — розповідає 20хвилин пані Люба. – Справно щомісяця сплачувала і тіло кредиту, і відсотки. Кожного місяця робила переплату, аби швидше віддати. У 2012 році банк пішов з України, а своїх боржників передав такій собі фірмі "Вектор плюс". Про це я дізналась із листа від фірми, де вони повідомляли, що я — їхній боржник. Просили віддати всю суму одразу або ж рівними частинами впродовж року. Як я зрозуміла, це фірма-колектор.

Найгірше, каже жінка, що ця організація вимагала повернути всю суму кредиту, хоча за чотири роки тернополянка вже погасила її третину.

– Мене це шокувало, – пригадує вона. – Я порадилася з юристом і спільно з ним поїхала до Києва, в офіс цієї фірми. Я хотіла звірити з ними платежі, бо ж усі квитанції маю. Також мала намір підписати угоду, бо боялася платити невідомій фірмі чималу суму. Під’їхали до будівлі, де мав би бути "Вектор плюс". У холі є інформація про всі офіси, а про цей ми не знайшли. Спитали жінку на пропуску, вона нічого не знала. Я зателефонувала за номером, який мала, до нас спустилась жінка, завела на один із поверхів у кімнату 3х4 м зі столом, стільцями, шкафчиком. Оце і є весь офіс. Мої прохання звірити борг та підписати юридичну угоду нічого не дали. Я повернулася до Тернополя.

На адресу тернополянки почали надходити листи з вимогою повернути борг. Були також дзвінки з вимогами та нецензурною лайкою.

– Я казала тим людям, аби вони звернулися до суду, – говорить жінка. – Вони ж нічого не втрачають, бо квартира під заставою. У суді я хотіла, аби встановили правильну суму, яку маю повернути. Вони не подавали. Я і сама до суду подала б, але юристи відрадили. Останньою краплею було те, що ця фірма почала писати в соціальні мережі тим, хто у мене в друзях, повідомлення про мій борг із проханням: "Допоможіть вашій знайомій повернути гроші". Та це, як з'ясувалось згодом, були лише "квіточки".

Квартиру продали

А 27 липня цього року до тернополянки прийшло двоє людей – кремезний чоловік та жінка. Із собою принесли документи та повідомлення про те, що мешканка повинна звільнити квартиру, бо вона їй не належить.

– Мені показали витяг із Реєстру речових прав, де власником моєї квартири було записане ТОВ "Атлант-Актив", – розповідає пані Люба. – Я подумала, що це такий спосіб тиску. Також із собою люди мали довіреність від "Вектор плюс" на три дні, якою фірма їм дала повноваження повідомити мене про виселення. З довіреності я переписала паспортні дані цих людей. Згодом пішла до реєстраторів, де виявилось, що я вже не власниця. Просто немає слів, щоб передати, що я пережила. Адже мене виганяють з власного дому, який вже за паперами не мій...

За допомогою знайомих жінка хотіла дізнатися більше про тих людей, які приходили до неї.

– З'ясувалось, що паспортів із такою серією не видавали, у довіреності були недостовірні дані, – припускає вона. – Але паспорт того чоловіка я бачила. Тобто йдеться про підробку паспортів. Після цього почала радитися з юристом, планувала звернутися до правоохоронців. Не встигла, бо 5 серпня до мене прийшли четверо здорованів, серед них і той, що раніше. Один із тих невідомих показав папір на право власності. Я одразу викликала міліцію, бо це шахраї. Я ж знала, що в одного з них - фальшивий паспорт.

Міліція відпустила

Міліція приїхала і вислухала жінку, її забрали у міський відділ міліцейським авто. "Гості" поїхали до міліції своїм автомобілем.

– У приміщення зайшов тільки один з тих чотирьох, російськомовний. Решта на вулиці стояли, – пригадує постраждала. – Нас не запросили в жоден з кабінетів. Вийшов з приміщення міліції якийсь чоловік у цивільній формі й одразу сказав: "Треба за кредит платити". Я ж тільки приїхала, нічого нікому не розповідала, а міліціонер уже в курсі. Він сказав взяти у мене заяву і пішов. Я наполягала, що треба брати пояснення і в тих хлопців, документи в них перевірити. Але ні! Поки я писала заяву, один з тих чотирьох вийшов, усі сіли в авто і кудись поїхали. Написала я ту заяву і чекала, що хтось зателефонує, викличе, пояснить. Цього не сталось. Сьомого числа пішла на прийом до начальника міліції Олександра Богомола. Він вислухав, сказав, що слідчі розберуться в ситуації.

Та візит результатів, каже жінка, не дав.

– Я пішла на прийом до народного депутата Тараса Пастуха, – каже тернополянка. – Він вислухав, щось занотував. Згодом мене запросили у міський відділ міліції. Здається, це був начальник. Йому я розповіла про те, що було 5 серпня, і про дивні дії міліції. Я наполягла, щоб слідчий зайнявся моєю справою, бо ж у мене фактично вкрали квартиру. Чоловік призначив слідчого. Слідчий мене не викликав, хоч уже декілька днів минуло. Тому я сама почала телефонувати до того правоохоронця. Слідчий повідомив, що відкрили кримінальне провадження.

Юрист потерпілої попросила слідчого про арешт квартири, аби не відбулось декілька перепродажів чи дарувань, бо тоді – суди на роки.

– Слідчий 20 серпня подав клопотання до суду про арешт, і його задовольнили, – каже Любов Задоянчук. – У Реєстр інформацію про арешт вносять лише після того, як слідчий надсилає копію постанови держреєстраторам. Так ось, слідчий більше 10 днів надсилав той документ, хоча телефоном мене переконував, що все добре, квартира під арештом. Щастя, що не встигли перепродати помешкання. Чому міліція так працює, не знаю. Є підозри, що або хтось „в долі”, або якусь "подяку отримали". Я звернулась у прокуратуру зі скаргою, бо якщо так "гарно почали", то боюсь – продовження буде "ще кращим".

Василь КОГУТ, адвокат:

– Заміна кредитора може відбуватися без згоди боржника. Але при цьому боргом людини вважають суму, яка була на момент заміни. Тобто згадана фірма не могла вимагати повернення всієї суми кредиту чи то одним платежем, чи то рівними частками протягом року. Тому дії жінки з вимогою врахувати всі її сплати та показати угоду з банком правильні. Щодо квартири, в якої з'явився новий власник, то без згоди мешканки цього не могли зробити. А якщо зробили, то порушили Закон, і не один. Тобто чи то суд, чи то якісь угоди щодо зміни власника обов'язково передбачають участь боржника. Вимоги людини до правоохоронців провести розслідування правильні, бо є ознаки шахрайства. Також жінка може у форматі цивільного позову вимагати скасування рішення суду, яким передали квартиру, чи документа, на основі якого змінився власник. Судячи з розповіді людини, у цій ситуації багато питань, якими мали б цікавитись правоохоронні органи.

Постраждалих багато

Щодо правоохоронців, якщо говорити не емоціями, а фактами, то кримінальне провадження відкрили 10 серпня, постанову про арешт винесли 20 серпня, а арешт у реєстрі відображений 2 вересня.

Зважаючи на важливість справи та можливий масштаб, це не надто оперативно. Крім того, виникають запитання й щодо дій правоохоронців 5 серпня. Можливо, вони відпустили людей з підробленими документами. 

– Живу у постійному хвилюванні, чи поверну собі своє житло, – каже Любов Задоянчук. – Але надія є, бо та фірма – аферисти. Днями натрапила на телепередачу "Дістало", там про ту ж фірму розповідали. Був коментар одного з нотаріусів, з яким співпрацювали колектори, то лише він оформив більше сотні довіреностей, пов'язаних із квартирами. Уявляєте, скільки людей постраждало? Якщо з Тернополя ще хтось такі ж проблеми з "Вектор плюс" має, то нам варто об'єднатися!

Про цю фірму багато пишуть і на різних "антиколекторських" форумах та у групах в соцмережах. Установу та працівників називають аферистами, нарікають на "вибивання" грошей і незаконний продаж заставних квартир.

Журналістам поспілкувалися з представником фірми "Вектор Плюс", де пояснили, чому і як продали квартиру.

– У жінки був договір іпотеки у банку. Банк у 2012 році передав це зобов'язання нашій фірмі, – пояснили у "Вектор Плюс". – Ми проінформували про це позичальника та запропонували декілька варіантів погашення боргу. Зокрема, була й пропозиція зі списанням значної частини суми. Проте пані Любов не виявила бажання розраховуватися за своїми борговими зобов'язаннями. Тривалий час ми листувались із жінкою і просили заплатити, пропонували варіанти. Але реакції не було. Кредитним договором між жінкою та банком передбачене безсудове врегулювання ситуації у випадку боргування за угодою. Згідно з цим пунктом можна приймати заставне майно на баланс фірми. Власне, так і було зроблено. Перед тим, за місяць, жінці надіслали повідомлення. Реакції знову не було. Тому нотаріус поставила квартиру на наш баланс і ми її реалізували для погашення боргу. Жінка отримала довідку про те, що її боргові зобов'язання виконані, а угода розірвана. Покупець квартири проінформований, що нерухомість заставна.

Тернопіль колектори банк квартира
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме:- 17.10.18р. з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами:    вул. Микулинецька, 5, 7, 11, 13;    вул. Бродівська, 2, 10-13;    вул. Збаразька, 1-27 (непарні);    Збаразький провулок;    вул. Лозовецька, 1;    вул. Фабрична, 2.
Суспільство
В Тернополі на "Сонячному" люди, які виступають проти будівництва торф’яних котелень. Дві вулиці зараз варто об'їжджати. Про це тернополяни пишуть в соцмережах. "Оминайте Київську....півтори години їду додому з центру. Акція проти торф'яних котелень нівелювала бойкот запровок)", - пише Аня Василенко. За даними Святослава Журовського, через перекриття дороги в медзаклад не може потрапити чоловік, який потербує допомоги. "Активісти знову тероризують Тернопіл...
Пригоди
Близько 20:00 у Тернополі, поблизу перехрестя вулиць 15 квітня та Романа Купчинського, сталася аварія за участю автомобіля патрульної поліції та мікроавтобуса. Внаслідок зіткнення автомобіль поліції опинився під колесами мікроавтобуса.  Інформації про постраждалих немає. Деталі аварії з'ясовуються.
Екологія
Тернополянам радять насолоджуватися останніми погожими жовтневими днями, адже невдовзі в Україні почнеться цілком прогнозоване похолодання. Половина осені вже минула, то ж варто готуватися до зими. На своїй сторінці в мережі Фейсбук синоптик Наталя Діденко поділилася  прогонозом погоди на найближчий час. "Ясність антициклону, висота температури та сухість повітря радують чистим замшевим взуттям, буцанням листя, легкістю одежі, відсутністю осоружних шапок,...
Суспільство
7 або 9 гривень в маршрутках та 6 або 7, або 8 гривень у тролейбусах: такі тарифи пропонують запровадити у громадському транспорті Тернополя. Щодо цього питання сьогодні (16 жовтня) у "Тернопільелектротрансі" відублися громадські слухання. Перевізники запевняють, що маршрутки зношені, коштів на ремонт не вистачає, ще й продовжується масовий відтік кадрів.  Начальник управління транспорту, комунікацій та зв'язку Тернопільської міської ради Ігор Мединський з...
Суспільство
У місті Монастириськ на Тернопільщині через масову вирубку лісу розгорівся скандал. Жителі району звинувачують місцевий лісгосп в тому, що під виглядом санітарних рубок його працівники масово крадуть ліс. Провідомляє "Сьогодні". Як запевняють місцеві, в лісах знищують здорові дерева. Більш того, за словами захисників лісу, в районі хворі дерева не працівники сільгоспу вирубують. Керівник лісового господарства, в свою чергу, запевняє, що вирубка проводиться...
Кримінал
Кримінальне провадження за частиною 2 статті 186 ККУ слідчі Тернопільського відділу поліції розпочали щодо 32-річного жителя Закарпаття. Зловмисник забрав телефон у випадкового перехожого, а коли останній попросив повернути, добряче віддубасив жертву. Зі слів потерпілого, він стояв на зупинці громадського транспорту по вулиці Микулинецькій близько дев’ятої години вечора. До нього підійшли декілька незнайомців і запропонували з ними випити. Що спокуса хильн...
Суспільство
Неподалік села Горинка, на Тернопільщині, посеред дороги загорілась велика вантажівка. Про це повідомили у групі «Типовий Кременець». На відео видно як на місці працюють рятувальники та поліція. Вщент згоріла кабіна вантажівки та один з причепів. Обставини загоряння встановлюють. Автор відео Іван Крючков.
Кримінал
У вчиненні крадіжки оперативники карного розшуку Тернопільського відділу поліції викрили 27-річного жителя Теребовлянського району.  Заява про квартирну крадіжку надійшла до правоохоронців від потерпілого - 31-річного тернополянина ще наприкінці минулого року. Правоохоронці одразу встановили особу чоловіка, причетного до вчинення злочину, проте розшукати його вдалося лише тепер. Підозрюваний – раніше судимий 27-річний житель Теребовлянського району. Чолові...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!