Відбувся перший міський чемпіонат стріт-болу

Вуличний баскетбол — динамічний та видовищний спорт, доступний усім. Дві команди по троє-п'ятеро гравців, м'яч та одне кільце - достатньо для змагання. Правила схожі до баскетбольних, то ж для чесної гри достатньо пригадати шкільну фізкультуру.

Власне через доступність гри, учасники міської ГО "Самопоміч" вирішили розвинути цей спорт в місті. Почали, здавалося б, "з кінця" – провели перший міський чепіонат серед дворових команд. Таких зібралось аж вісімнадцять. Це при тому, що погода була пасмурною, а саме змагання переносили через минулотижневу негоду. Чотири команди – жіночі.

Чемпіонат провели на Театральному майдані. Там встановили три баскетбольні щити в трьох окремих ігрових секторах, нанесли розмітку поля, огородили турнікетами для безпеки глядачів.

- Змагання відбувались в трьох категоріях: жінки, учасники до 18-ти та учасники після 18-ти років, - розповідає співорганізатор змагань, активіст "Самопомочі" Володимир Кузів. - В кожній з категорій працювали професійні судді - тренери жіночої та чоловічої БК "Тернопіль". За таку участь і допомогу окреме спасибі. Вже під час гри підходила жіночка і питала чи брукцівці шкоди нема. Питання важливе, тому скажу про це декілька слів: шкоди від гравців чи ударів м'яча нема. Туди ж навіть комунальна техніка їздить, то що ж люди зроблять? Розмітку робили крейдою і після першого ж дощу її не стане. Вважаю, що подібні заходи частіше варто робити. Адже це популяризація здорового способу життя і цікавого спорту.Хто кращий команди між собою з'ясовували з 10 до 15.00. В кожній категорії призи (професійні м'ячі, кубки, медалі, відпочинокові сертифікати – авт.) отримали володарі першого, другого та третього місць.

- Позитивно вразила кількість жіночих команд – чотири, - каже інший співорганізатор, учасник "Самопомочі" Віктор Генсерук. - Дівчата молодці, хоч з хлопцями і не змагались, але грали не гірше за них. Також приємно було бачити, що в командах є гравці і після 30-ти років. Тішить, що спорт цікавий не лише школярам чи студентам, а й дорослим тернополянам.Такий чемпіонат не останній. Аби розвинути стріт-бол, показові виступи і змагання необхідні.

- Зараз думаємо над створенням своєрідної міської асоціації стріт-болу, - говорить голова "Самопомочі" Андрій Грицишин.- Від самих учасників почули про таку потребу. На жаль, стріт-бол в нашому місті швидше неформальна розвага, а не спорт. Так, хлопці грають в дворах. Можливо навіть між дворами змагання відбуваються. Але молоді потрібна підтримка, потрібна можливість змагатися, розвиватися, спілкуватися. Тому будемо старатися відродити в тернополян інтерес до спорту.

стрітбол в Тернополі Самопоміч
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі