• Головна
  • На Тернопільщині в унікальному музеї під час дощів замокають і руйнуються експонати
13:00, 15 вересня 2015 р.

На Тернопільщині в унікальному музеї під час дощів замокають і руйнуються експонати

Над музеєм меморіального комплексу «Молотківська трагедія» зведуть новий дах.

Це обіцяють в облраді. При цьому голова обласної ради ВасильХомінець зізнається, що таку обіцянку вже давав, що не завадило експонатам музею і далі мокнути під час дощів.

Та нарешті гроші для вирішення проблеми знайшли.

Для фінансування робіт з реконструкції цього об’єкта з державного бюджету передбачено майже 267 тисяч гривень, які надійшли в повному обсязі.

Будівельники представили проектну документацію та зазначили, що реконструкція розпочнеться найближчими днями.

«Проблема з дахом у цьому унікальному музеї, який протікає,  може призвести до знищення експонатів та руйнування самого приміщення, – каже голова облради. – Під час  попереднього відвідування Молоткова я пообіцяв голові сільської ради та директору музею вирішити це питання. Кошти уже надійшли. Сподіваюся, що будівельники дотримають слова і у найкоротші строки завершать роботи».

Музей «Молотківська трагедія» споруджений 1985 як центральна частина меморіального комплексу.

Він встановлений у пам’ять жертвам трагедії, коли під час Другої світової війни в центрі села фашисти зігнали 16 чоловіків у кузню, закрили їх там, облили бензином і підпалили. Люди  згоріли заживо. В пам'ять про них на цьому місці споруджено пам'ятний знак «Кузня».

Через дорогу на 2-х гектарній території меморіального комплексу розміщені пам'ятні знаки, що розповідають про страшну трагедію Молоткова.

В експозиції — діорама «Спалення села», фрагменти спаленої хати: обгорілі двері, обвуглені колиска та ікона, Книга пам'яті, що містить спогади молотківців про трагедію. На стендах — фотографії та списки страчених у Молоткові та сусідніх селах.

Також серед матеріалів музею — розпорядження окупаційних властей, висновок судово-медичної експертизи про вбивства, які вчинили нацисти в Лановецькому районі, матеріали про збитки, завдані народному господарству тощо. Окремі розділи експозиції — про участь молотківців у німецько-радянській війні (документи, нагороди, фото загиблих), повстан. боротьбу, відбудову села.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#молотків #музей
ТОП новини
"Українці отримають відразу дві пенсії до 1 червня, виплати чекають своїх пенсіонерів": хто має на право і що треба зробити
"Сніг і дощ пруть в один з регіонів України, зима та похолодання знову ввірветься до регіону": гроза і злива накриє автомобілі
"ТЦК збирається призвати ці групи населення, названо вік та інші ознаки чоловіків": їх чекають повістки, штрафи і мобілізація
"В Україні назвали тариф на електроенергію з 1 червня, не всі готувалися до такої ціни": скільки слід платити за 1 кВт*год
Оголошення
live comments feed...