Завтра у Тернополі розпочнеться Європейський Тиждень Мобільності

Пересісти з автівок в тролейбуси, на велосипеди чи ходити пішки, хоча б тиждень, пропонують тернополянам. З 16 до 22 вересня у місті проведуть Європейський Тиждень Мобільності. Це щорічний тижневий захід, який в містах Європи проводять ще з 2002 року.

Нині такий спосіб популяризації “зеленого транспорту” охоплює тисячі міст у більше як сорока країнах світу. Тернопіль до Європейського Тижня Мобільності долучається вперше. Альтернатива пересуванню автомобілями є. При цьому вона зазвичай і екологічніша і зручніша, приємніша та корисніша для людини. На роботу, навчання, прогулянку чи будь куди, плануйте маршрути на велосипедах, тролейбусах, пішки, або поєднуючи ці варіанти. Таку позицію із 2002 року пропагує Європейський Тиждень Мобільності, який щорічно, із 16 до 22 вересня проводять у тисячах міст більш як сорока країн світу, передає TV4.

– Пересуватися там автомобілем, це є погано як для екології, так і для здоров’я. Краще користуватися зеленим транспортом так званим, використовувати більше громадський транспорт, використовувати велосипеди, сігвеї, таке інше, ходити пішки, – розповідає радник міського голови Тернополя по велоінфраструктурі Юрій Суходоляк.

Цього року до Європейського Тижня Мобільності долучається і Тернопіль. В місті запланували низку заходів. Зокрема “День без автомобіля”, коли в містах-учаксниках виділяють одну чи декілька зон виключно для екологічного громадського транспорту, пішоходів, велосипедистів. У Тернополі таким місцем стане частина вулиці Чорновола, від вулиці Хмельницького до перехрестя вулиць Франка і Коперника.

– Ми плануємо вулицю Чорновола перетворити у, частково, пішохідну зону, де можна провести час, де можна відпочити. Також буде артове дійство, будуть велозаїзди. Протягом тижня будем проводити лекції по школах, будуть проходити, в п’ятницю, суботу, неділю, вуличні музиканти виступатимуть на вулиці, – каже Юрій.

Детальніше про всі заходи організатори Європейського Тижня Мобільності в Тернополі обіцяють інформувати на своїй сторінці в соцмережі.

Тернопіль Європейський Тиждень Мобільності
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі