• Головна
  • Скандальні брати, яких звинувачують у співпраці з терористами, крізь грати оббріхують тернополян?
11:30, 16 вересня 2015 р.

Скандальні брати, яких звинувачують у співпраці з терористами, крізь грати оббріхують тернополян?

За 24 роки незалежності України ще жоден тернополянин не «прославився» таким переліком інкримінованих статей Кримінального кодексу, як брати-двійнята, яких звинувачують у співпраці з терористами.

Нагадаємо, прокуратура Тернопільської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому слідчими УСБУ в області, за фактом сприяння терористичній організації за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України. Розгляд кримінального провадження стосовно вищезазначених осіб відбувається за фактами вербування ними громадян України для участі у бойових діях на боці терористичних організацій, державної зради, фінансуванню тероризму та інших злочинів.

Попередньо було встановлено, що у липні 2014 року двоє 28-річних братів-тернополян вербували жителів області для участі в діяльності терористичних організацій «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка» і проведення акцій протесту проти дій державної української влади. Найманців нібито мали привезти на інструктаж до Білорусі, а звідти – до військового тренувального табору в Ростові-на-Дону (Росія).

Чоловіки інструктували, організовували матеріальне забезпечення, практичне тренування, бойову підготовку залучених осіб у спеціальних таборах на території Російської Федерації для їх подальшої участі у терористичних акціях на сході України. За участь у бойових діях на боці ДНР та ЛНР тернополяни обіцяли завербованим грошову винагороду в сумі 8000-15 000 грн. на місяць з додатковою оплатою за кожного знищеного українського військовослужбовця та правоохоронця.

Брехня крізь грати?

Зараз братів-двійнят – Ярослава та Дмитра  - за рішенням суду тримають під вартою. Їм загрожує від 8 до 15 років ув’язнення за створення терористичної організації. Суд досі викликає свідків по справі та збирає факти. На одне з останніх таких судових засідань потрапили й журналісти «Номер один».

Прийшли не випадково, а після прочитаного в мережі інтерв’ю братів, яке вони нібито давали журналісту Олександру Чаленку  (видання «Україна.ру). Не виключено, звісно, що це фейкова публікація з боку проросійських ЗМІ, однак вона зачепила і тернополян, яких згадано в тексті у не зовсім добродушному ключі.

Зокрема йдеться про те, що дружин та дітей братів тут ущемляють сусіди, що знову ж таки формує хибне враження про область та й тернополян в цілому.  Зацікавило й те, як брати, будучи в СІЗО, давали інтерв’ю вищезгаданому журналісту.

Щоб розставити крапки над «і», кореспонденти перед початком судового засідання  через призму решітки та під суворим прицілом охорони розпочали розмову з братами.

– Ми нещодавно прочитали ваше останнє інтерв’ю, в якому йдеться, що з ваших дружин знущаються тернополяни. Це правда? – запитували журналісти.

– Так, лунали погрози через інтернет і так само при затриманні були погрози як у сторону дружин, так і до нас. Допити відбувалися з погрозами і фізичною розправою. Так само під час затримання були катування, натягування презерватива на голову. Відвозили при затриманні нас у кар’єр, – бідкались (зауважте, спокійним тоном – авт.) брати.

– У тексті розмови вказано також, що вас «здав» батько, чи це правда?

- Я не знаю. Давайте не будемо про це… Ця тема для нас трішки болюча. В нас із ним натягнуті стосунки, – наголосили брати.

Що цікаво, спочатку в затриманих не виникло жодних запитань на кшталт «про яке інтерв’ю йдеться» чи «де ви його читали». Ба більше! Розмова з братами розпочалась доволі спокійно. Вони  відповідали на запитання без застережень і навіть сприйняли нашого журналіста за «свого». Можливо, після репліки про те, що ми «відпрацьовуємо» на деякі всеукраїнські видання з натяком на їх «специфічну»  цільову направленість.

Зітріть запис!

Далі ж розмова різко змінила тональність. Після запитання про так званий Антимайдан та про те, що брати нібито контактували в Тернополі з представниками Партії регіонів з приводу проросійської діяльності, затримані вимагали одразу стерти запис із диктофона, мовляв, наша розмова пішла не в те русло. Більше того, пригрозили судом, якщо цього не станеться.

– Дивіться, давайте так: можна все це витерти. Те, що ви записали, серйозно, витріть! При мені, щоб я бачив, - сказав один із затриманих.

Далі діалог звівся до фарсу: брати вже не пам’ятали, про яке інтерв’ю запитували наші журналісти та чи давали вони його взагалі.

До речі, перед початком розгляду справи наші журналісти спілкувалися також із дружиною одного з братів. Однак вона не підтвердила і не спростувала наведених у вищезгаданому інтерв’ю фактів. Тим самим викликала сумнів у їх правдивості. Адже, погодьтесь, у такому становищі, в якому зараз перебуває її чоловік, будь-який негатив з боку тернополян стане лише на захист інтересів затриманих. Хоча слід відзначити, що під час судового засідання представники Феміди ставились до затриманих лояльно та з повагою. Тому про зверхнє ставлення взагалі говорити недоречно.

Нагадаємо також, що розгляд справи триває уже понад рік. Важко прогнозувати, коли вона дійде до логічного завершення, позаяк з’являються нові свідки. Однак той факт, що навіть крізь грати іменем братів проросійські ЗМІ вкотре паплюжать тернополян, уже говорить про те, що їх персони не спроста «осіли» в місцях позбавлення волі. Але це вже вирішить суд..

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #терористи #суд #брати-двійнята
Останні новини
Оголошення
live comments feed...