Батьки загиблих тернопільських бійців кажуть, що у них забрали пільги

Батьки загиблих під час проведення АТО бійців кажуть, про надлишок уваги та опіки від держави говорити не приходиться. Бідкаються, із втратою синів, втратили і надію на фінансові підтримку.

ГАЛИНА ЛОТОЦЬКА, мама загиблого Віталія Лотоцького «Мій син був, воював в Іраку. І таких багато є між нами дітей. Він мав свої пільги. Чому держава знімає такі пільги? Дає мені 50% тих пільг, і то вже знімають, бо так сказали, 1700 вже зняли з нас пільг».

ГАЛИНА ВЕРНИГОРА, мама загиблого Вадима Вернигори: «От нині всі мами тут зі всієї Тернопільської області присутні, з нас зняли пільги. Ми мали 50%, дали нам два місяці і зняли з нас ті пільги. Ми не маємо нічого. Ні субсидії, ні пільги і не маємо дітей. Отак наша держава дбає за нас».

Щоправда, додають, одноразову виплату за загиблих під час Антитерористичної операції синів, у розмірі трохи більше шестисот тисяч гривень, таки отримали, передає ІНТБ

ГАЛИНА ВЕРНИГОРА, мама загиблого Вадима Вернигори: «Компенсацію виплатили, ту компенсацію виплатили, одну ту компенсацію дали. А те всьо познімали. Ні субсидії, ні нічого нам немає».

За роз’ясненням ми звернулися в департамент соціального захисту Тернопільської ОДА. Там кажуть, дійсно з 1 липня діє Закон, за яким пільги нараховують із врахуванням доходів, в тому числі і сім’ям загиблих ветеранів АТО. Однак, ця умова виключається, при отриманні такими сім’ями ще одного статусу.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА

«Вони будуть мати два статуси. «Член сім’ї загиблого ветерана війни» і «Член сім’ї загиблого військовослужбовця». Член сім’ї загиблого військовослужбовця користується так, як я казав, 50% пільг на житлово-комунальні послуги без врахування доходів. Але хочу наголосити, що відповідно цього Закону не встановлюється надбавка до пенсії, хто є вже пенсіонером. Надбавки до пенсії. Але ця надбавка до пенсії залишається по першому Закону, що я говорив, про соціальний захист ветеранів війни».

Що ж до призначення субсидій, то за словами Вадима Боярського, для сімей загиблих бійців жодних обмежень немає, за виключенням врахування її доходів.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА: «Тобто, чим багатша сім’я, тим менша субсидія, чим менший дохід має сім’я, тим більша субсидія. Але ще раз наголошую, всі кошти, що стосуються разових виплат, допомоги на поховання не враховуються в дохід на призначення субсидій».

На рівні області, додатково, за дорученням голови Тернопільської ОДА розроблена програма підтримки сімей загиблих учасників АТО.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА: «Членам сімей загиблих виплачується щомісячно, кожному члену сім’ї 200 гривень. Тобто, якщо сім’я складається, там мама і троє дітей, то це буде відповідно 800 гривень щомісячно».

І додає, у разі виникнення проблем на районному рівні із оформленням субсидій, члени сімей загиблих можуть звертатися безпосередньо в обласний департамент соцзахисту.

Батьки загиблих тернопільських бійців пільги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі