Тернопільські аграрії «помстилися» за невиплату обіцяних їм дотацій

У Тернопільській області через відсутність обіцяної фінансової підтримки аграріїв посівні площі озимого жита зменшилися у 2,5 рази.

За словами начальника обласного управління агропромислового розвитку Андрія Хоми, зумовлено це тим, що прийняту наприкінці минулого року обласну програму збільшення посівних площ та нарощування виробництва жита на 2011-2012 роки не було профінансовано.

«Відповідно наступного року ми знову матимемо брак житнього борошна. Цього року ми зібрали 11 тис. т жита, що відповідає потребі області. Минулого ж у нас було лише 2,2 тис., ще 9 т ми змушені були закуповувати. Через брак житнього борошна ми збільшили посівну площу жита у 2,5 рази, бо аграрії повірили мені як начальнику управління та обласній раді. Тепер, коли їм не надали обіцяної фінансової підтримки, вони знову посіяли жита на рівні 2009 року», – розповів Андрій Хома.

Він додав, що загалом на потреби сільського господарства з бюджету області було надано  лише 200 тис. грн.

«Програму збільшення посівних площ жита передбачала мізерну доплату – 100 грн. за 1 га посіяного жита, хоча і вона стимулювала б сільгоспвиробників. Ці кошти не надійшли. Було виділено лише 200 тис. грн. на крайні заходи – купівлю азотних добрив та на штучне осіменіння худоби», – розповів Андрій Хома.

Зазначимо, що дефіцит житнього борошна не дає можливість хлібзаводам області працювати на повну потужність. Набажання ж аграріїв сіяти жито зумовлено низькою рентабельністю культури, яка складає 2-3%. Тоді як пшениця дає 50-80% рентабельності.

Для вирішення проблеми і заохочення виробників жита обласна рада у грудні 2010 року затвердила програму збільшення посівних площ та нарощування виробництва жита на 2011-2012 роки, яка передбачає компенсацію витрат, пов’язаних із його вирощуванням за рахунок коштів обласного бюджету із розрахунку 100 грн. за гектар посіяного жита.

У програмі для надання дотацій заклали 710 тис. грн. Як виявилося – лише на папері…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі