«Відключили газ, коли надворі був «мінус»: тернополянка вже майже рік воює з різними інстанціями

Майже рік тернополянка воює з різними інстанціями, бо газовики незаконно відключили голубе паливо в її помешканні. Антимонопольний вже оштрафував газовиків на 20 тис. грн., ті кошти сплатили. Тепер тернополянка ще й відсуджуватиме «моральні збитки».

У будинку тернополянки Ольги Гондз відключили газ, коли надворі було вже «мінус» вісім градусів. Жінка стверджує, що це незаконно, бо про відключення не було жодного попередження, і поскаржилась до різних інстанцій.

Понад рік триває боротьба. Антимонопольний комітет за незаконні дії оштрафував «Тернопільміськгаз» на 20 тис. грн. На підприємстві кажуть – кошти вже сплатили. А причиною відключення називають кількатисячні борги споживачки. Що не попередили – винять непорозуміння із поштовою адресою, пише 20 хвилин

Нарікає жінка і на роботу міліції. Каже, вже скільки разів писала і заяви, і звернення, і на прийомі в головного міліціонера області була – до нині немає проваджень про злочин, який скоїли газовики. Тому тернополянка вирушила до столиці – шукати правди у Міністестві МВС. А невдовзі планує позиватись до суду – хоче відсудити у газовиків ще й моральну компенсацію за те, що залишили її, хвору маму та сина домерзати у холодній хаті.

Це трапилось у жовтні минулого року, - пригадує Ольга Гондз. – Прихожу додому – мама каже газ відключили. Нас залишили у холодному будинку, коли вночі вже було «мінус» вісім.

Жінка каже – була шокована. Адже ніяких повідомлень про можливі відключення чи попереджень не було. Одразу ж за порадою юристів звернулась до газовиків. Ті констатували, що за спожитий газ є борг.

50% я одразу сплатила, на виплату решти оформили угоду про реструктуризацію, - каже п. Ольга. - Ми живемо в в приватному секторі, мама після інсульту, син студент. Було чимало зайвих витрат, тому і не зуміла тоді розрахуватись за спожитий газ. Звернулась до газовиків, аби включили без повної оплати, бо порушили наші права.

Газовики направили жінку до служби, яка газ відключила. Ті прийшли і почали з перевірки очистки димових каналів та вимагали документи, пригадує жінка. Все, каже, нагадувало початок якихось репресій. Доки протягом тижня добивалась включення газової плити, врешті відключили ще й колонку.

Причому потрапили до будинку обманом, - скаржиться Ольга Гондз. – Дома була лише мама. Коли постукали у двері – вона поцікавилась, хто прийшов. Ті сказали – газ прийшли підключити. Мама їх впустила. Врешті вони зайшли до будинку і відключили ще й колонку. Після того я звернулась до міліції.

Це трапилось у п’ятницю, напередодні парламентських виборів, пригадує жінка. Вночі вже була мінусова температура, тому родина спала одягнена. Лишень минули вихідні – жінка звернулась до Антимонопольного комітету.

Врешті газ таки підключили, але з нас знущались, як хотіли, - пригадує жінка. – То шланги не такі придбала, то не ті підключила. То вимагали документи, які не мали права вимагати. Ставили сто претензій, аби лише не підключати. Однак, всі документи у нас виявились в порядку, тому діватись їм було нікуди.

Антимонопольний комітет провів перевірку, в результаті якої оштрафував за двома пунктами ПАТ «Тернопільміськгаз» на 20 тис. грн. (копії цих та інших документів є в ред. – прим. авт.) А от результату роботи міліції жінка, каже, не може добитись досі.

Там і заява моя була, і письмове звернення, і на прийомі в Олександра Богомола була тричі – результату нема, - скаржиться Ольга Гондз. – Правда, після останньої зустрічі з головним міліціонером до мене зателефонував дільничний, мовляв, потрібно взяти свідчення. Я відмовилась, бо це переходило всілякі межі. Мої свідчення є і у слідчого, і в офіційному зверненні. Скільки я ще можу і яким чином повідомляти про злочинні дії газовиків?

Результати перевірки з міліції жінці потрібні, аби звернутись до суду. В цій інстанції тернополянка збирається судитись з газовиками та вимагати у них моральну компенсацію. Бо на дворі 21 століття, а вони замерзали у власній хаті.

Відключили через борг. Штраф вже сплатили

Попередження про відключення через борги надсилали рекомендованим листом. Однак, воно через непорозуміння із поштовою адресою повернулось назад, пояснив юрист-консульт ПАТ «Тернопільміськгаз» Сергій Панчук.

- Після смерті власника у 2006 р. приватний будинок у спадок дістався двом людям, - пояснює п. Сергій. – Фактично, будинком володіють двоє власників, але цим двом окремим домоволодінням до сьогодні не присвоєно окремих номерів будинку. Були б – мала б змінитись поштова адреса. Станом на 24 жовтня 2014 цього не було зроблено, принаймні документів про зміни у нас не було.

Враховуючи це, газовики в комп’ютерну систему внесли відомості щодо обох власників восьмого будинку. Відповідно, №№8-1 і 8-2.

- Враховуючи те, що жовтні минулого року у споживачів вже була заборгованість 6 тис. 791 грн 10 коп., ми надіслали рекомендованим листом попередження про відключення за адресою будинку № 8-1. Через деякий час з’ясовували, що поштарка не могла його вручити, бо такої поштової адреси фактично не існує, - пояснив Сергій Панчук.

Лист повернувся газовикам, а вони за борг припинили газопостачання. В той же день мешканка звернулась до ПАТ «Тернопільміськгаз» і уклала угоду про погашення заборгованості протягом 4 місяців, сплативши частину боргу. Зараз споживачка не подає показників, відповідно їй нараховують плановий платіж, тому сума боргу знову щораз зростає, каже Сергій Панчук.

– Споживач звернулась зі скаргою до Антимонопольного комітету, там провели перевірки і з’ясували, що були порушення, бо відключили без попередження, - каже юрист. – Тернопільгаз сплатив до бюджету штраф 20 тис. – Але в нас претензії до цих споживачів залишились. Передусім, вони досі не провели розподіл з присвоєнням адрес своїм часткам будинку. Окрім того, неналежно виконують зобов’язання і від квітня не подають показників. 

Коментар

Сергій КРЕТА, 44 р., начальник сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції:

Жінка звернулась до Антимонопольного комітету і до нас. Антимонопольники в межах своїх повноважень провели перевірку і оштрафували Тернопільміськгаз за порушення. Це достатнє покарання. Міліція дану подію внесла до журналу єдиного обліку про скоєні злочини та правопорушення. Тернополянці дали відповідь, що дана подія до Єдиного реєстру досудових розслідувань не вносилась, бо немає ознак кримінального правопорушення. Вона виявилась, ймовірно, цим незадоволеною. Останню відповідь їй дали 7 вересня про те, що немає підстав для внесення до ЄРДР. Заявниця може звернутись до суду, за відшкодування, скажімо, моральної шкоди. Звичайно, якщо вбачає у цьому потребу.

«Відключили газ коли надворі був «мінус»: тернополянка вже майже рік воює з різними інстанціями
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі