На Тернопільщині не буде дефіциту цукру і гречки

У департаменті агропромислового розвитку Тернопільської ОДА розповіли, що область буде забезпечена цукром і крупами. Приводу для паніки немає, як і підстав для зростання ціни на продукти.

Минулого року у Тернопільській області виготовили в 9 разів більше цукру, ніж існувала потреба. Лише невелика частина виготовленого в Україні цукру експортується. У Європу відправляють мінімальну кількість, у країни СНД – ще менше.

«Цього року цукру буде більше. Орієнтовно, буде виготовлено цукру у 3 рази більше, ніж є потреби. Отже, ми будемо забезпечені цукром, його буде достатньо. Короткотермінові сплески ціни можливі лише тоді, коли хтось задасться ціллю – зробити паніку на ринку», – пояснив директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Напора.

Для прикладу паніки на ринку, посадовець згадав березень, коли люди вирішили, що не буде круп і масово почали купувати їх по вищій ціні, пише Тернопіль. Через два тижні вартість зменшилася і мешканці були незадоволені тим, що переплатили. Такі панічні моменти дозволяють заробити великі гроші певній групі людей.

Також, цього року у Тернопільській області посіяли вдвічі більше гречки, ніж минулого року. Тому, проблем з недостачею не буде, обіцяють у департаменті.

«Якщо проаналізуємо основну групу, всі соціальні товари, то немає передумов у сільському господарстві, щоб продукти харчування різко зростали у ціні. Крім того, немає дефіциту ні на що! Кожен день робимо відтворення цін і кількості на ринку. Тому, проблем зараз немає і бути з продуктами харчування не може», – пояснив Олег Напора.

Тернопільщина гречка дефіцит цукор
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі