У Тернополі під виглядом волонтерів гроші збирають раніше судимі зі сходу

У Тернополі під виглядом волонтерів орудують сумнівні особи.

Групи змінюють одна одну, а правоохоронці безсиліли їх затримати за шахрайство, оскільки складно довести, що в кінцевому результаті не передають отримані кошти на цілі, на які, начебто, і збирають гроші.

Водночас головний міліціонер області Олександр Богомол не радить давати кошти таким псевдоволонтерам.

«Я не довіряють жодному «волонтеру», який ходить містом із скринькою. Давати гроші в такий ящик – це те саме, якби їх просто викинути. Міліціонери теж долучаються до збору коштів, ми зібрали одноденний заробіток, зі всієї області це вийшло 150 тис. грн., скерували ці кошти на лікування поранених. А як використовують кошти, які збирають у ящики, проконтролювати неможливо», – каже Олександр Богомол.

Він додав, що недавно було перевірено особи сумнівних осіб, які ходили містом із скриньками. Виявилося, що гроші збирали троє людей із сходу: уродженці  Донецької та Запорізької областей. Двоє з них уже мали судимості.

«Вони ще мусіли за якісь кошти сюди приїхати, винайняти тут житло, їм треба за щось харчуватися. Довести факт шахрайства складно, бо організації, які вони  представляють, справді існують. Якісь гроші вони справді здають. Який відсоток зібраних у  людей пожертв потрапляє за призначенням сказати складно. Я, як людина, ні копійки б такі скриньки не дав, цим людям довіряти не можна»,  – підкреслив Богомол.

волонтери Богомол
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі