Проект «Україна-Норвегія» – співпраця, успіх, перспектива

Нещодавно у Тернопільському національному економічному університеті відбувся триденний Перший науково-практичний симпозіум «Норвезько-Українське співробітництво: здобутки та перспективи у сфері освіти і досліджень».

Вересневий ранок, 15 вересня, у ТНЕУ став початком незабутнього дня – свята, наповненого щирими емоціями, цікавими зустрічами, маленькими відкриттями та плідною роботою. Незважаючи на осінню пору, сонце сяяло яскраво, а дружня атмосфера зігрівала професорсько-викладацький колектив та студентську спільноту вищого навчального закладу. Піднесений настрій вирував усюди, адже університетська родина вітала у стінах альма-матер почесного гостя – Військового Аташе Королівства Норвегія, капітана 2-го рангу Ханса Петтера Мідттуна з дружиною. Представник Посольства прибув до університету, щоб взяти участь у Першому науково-практичному симпозіумі «Норвезько-Українське співробітництво: здобутки та перспективи у сфері освіти і досліджень» та вручити дипломи випускникам Програми перепідготовки військовослужбовців Збройних Сил України, звільнених у запас, та членів їх сімей. Також у рамках реалізації проекту «Україна-Норвегія» до вищого навчального закладу завітали делегації університетів-учасників проекту.

Проект реалізується за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» та Королівським норвезьким Міністерством закордонних справ.

«Доброго дня, шановні гості! Радо вітаю Вас на гостинній щедрій Тернопільській землі! Ми пишаємося тим, що сьогодні у нашому університеті об’єдналися в одне сузір’я  представники найкращих університетів України», – сказав ректор ТНЕУ, доктор економічних наук, професор А.І. Крисоватий, вітаючи гостей.

Почесна делегація зібралася біля флагштоків, адже підняття прапорів Королівства Норвегії та України – це символ прагнення двох держав досягати нових вершин єднання духу та відданості рідній країні, хвилюючий порив до нових відкриттів.

Право внести Державні прапори Королівства Норвегії та України було надано студентам Центру підготовки офіцерів запасу ТНЕУ.

Для кожного українця та норвежця кольори прапора – це символи землі, на якій він народився і виріс, нескореності духу та героїчного минулого. Слова норвезького гімну та українського гімну переплітаються з багатовіковою історією двох великих держав, двох великих народів.  Тому перший рядок гімну Норвегії «Так, ми любимо цей край» є об’єднуючим для усіх нас, бо ми, українці, також усім серцем любимо свою землю, відстоюємо право на гідне майбутнє для своїх дітей.

Військовий Аташе Королівства Норвегія, капітан 2-го рангу Ханс Петтер Мідттун у своєму вітальному слові зазначив, що Україна сьогодні переживає складні часи, але ми усі повинні бути єдиними, мужніми, гуртуватися й не втрачати силу духу.

І Норвегію, і Україну об’єднують багатовікові прагнення до волі і незалежності. І норвезький, і український народ зберігає у серцях легендарні подвиги своїх героїв. Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам'ять героїв, які віддали своє життя за рідну країну.

Урочисто піднявши прапори двох держав, почесні гості посадили вічнозелене соснове дерево – символ мирного життя, символ продовження роду. «Сьогодні ми закладаємо Алею почесних гостей. Впевнений, що перше посаджене дерево стане символом дружби, тісної співпраці двох унікальних держав – Норвегії та України. Сподіваюся, що алея незабаром буде густо засадженою, адже попереду – нові яскраві події, зустрічі», – зазначив Андрій Ігорович.

Після посадки дерева ректор запросив делегацію у фойє головного корпусу ТНЕУ, де були розміщені виставка норвезького журналіста-фотографа Торгіма Халварі «Україна – не тільки війна»; виставка художніх творів норвезьких  авторів; виставка, присвячена норвезькому композитору Едварду Грігу. Також студенти організували флеш-моб «За що ми любимо Україну» та «За що ми любимо Норвегію», під час якого усі писали на листівках-сердечках, за що саме люблять обидві країни; флеш-моб «Вивчаємо гімн Норвегії»; конкурс плакатів «Норвегія очима студентів ТНЕУ» .

Більше десяти років Королівство Норвегія фінансує і супроводжує проект «Україна – Норвегія» з професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань і  членів їх родин та всіляко сприяє їх працевлаштуванню. За цей період проект став наймасштабнішим міжнародним проектом на теренах України. Його учасниками стали провідні університети нашої держави. Проект «Україна – Норвегія» реалізується і в Тернопільському національному економічному університеті.

Слухачі програми перепідготовки військовослужбовців Збройних Сил України, звільнених у запас, та членів їх сімей отримали дипломи випускників. Дипломи та свідоцтва вручили доктор економічних наук, професор Андрій Ігорович Крисоватий та Військовий Аташе Королівства Норвегія, капітан 2-го рангу Ханс Петтер Мідттун.

Проект «Україна-Норвегія» – співпраця, успіх, перспектива (фото) - фото 1

Випускників привітали Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» Володимир Рубцов та директор з розвитку проектів МФСА Яна Козаченко.

Норвежці, як і українці, – великі патріоти своєї землі, вони пишаються своїм героїчним минулим. Справжня історія Норвегії овіяна величавою славою, яка розпочалася в епоху вікінгів. Неперевершені воїни-скандинави були мужніми, відчайдушними і мудрими. Вони з легкістю йшли на ризик, сміялися смерті в обличчя, а тому відзначалися особливою стійкістю у боях. Про норвезького правителя Гарольда Суворого, ім’ям якого закінчується трьохсотрічна епоха вікінгів, сказано немало. До речі, саме у цьому році виповнилося 1000 років від дня його народження. І як приємно нам, українцям, що волею долі цей молодий вікінг набував бойовий досвід у війську князя Ярослава Мудрого, у Київській Русі. У життєвому літописі короля Норвегії Гаральда Сміливого зустрічаємо ще одну надзвичайно цікаву сторінку — історію романтичного лицарського кохання юного Гаральда до прекрасної княжни Єлизавети, доньки великого Ярослава Мудрого.

Проект «Україна-Норвегія» – співпраця, успіх, перспектива (фото) - фото 2

Кожна країна асоціюється з іменами видатних людей, котрі уславили рідну землю своїми талантами. Ім’я Едварда Гріга в усьому світі донині є синонімом поняття «норвезька музика».  Творчість цього композитора, піаніста, диригента і музич­ного діяча світового значення становить цілу епоху в розвитку норвезького мистецтва.

Друга половина дня розпочалася з відкриття Першого науково-практичного симпозіуму «Норвезько-Українське співробітництво: здобутки та перспективи у сфері освіти і досліджень».

Симпозіум став яскравим свідченням плідної співпраці Міністерства оборони Норвегії, Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії, Університету Нурладна, Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд соціальної адаптації», Тернопільського національного економічного університету та кращих вітчизняних університетів: Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національного університету «Львівська політехніка», Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського,  Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, Івано-Франківського технічного університету нафти і газу, Університету економіки та права «КРОК», Вінницького національного технічного університету, Кіровоградську льотну академію Національного авіаційного університету, Донецького національного університету, Чорноморського державного університету ім. Петра Могили.

Тернопільський національний економічний університет завжди відкритий для цікавих суспільно необхідних освітніх проектів. Тому представники двох великих держав зібралися у вищому навчальному закладі для конструктивного діалогу.

Проект «Україна-Норвегія» – співпраця, успіх, перспектива (фото) - фото 3

Модератором наукової зустрічі став ректор ТНЕУ А.І. Крисоватий. Із вступною доповіддю про культурні та освітні досягнення України й Норвегії виступив директор Науково-дослідного інституту інноваційного розвитку та державотворення, доктор економічних наук, професор Олександр Володимирович Длугопольський.

Про реалізацію проекту «Україна-Норвегія» в Тернопільському національному економічному університеті розповіла директор Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій, доктор економічних наук, професор О.М. Десятнюк. «Ми прагнемо не лише продовжувати реалізацію проекту «Україна-Норвегія» у ТНЕУ, а й надалі розвиватимемо його за такими напрямами: індивідуальне навчання слухачів, що пройшли перший етап підвищення кваліфікації, шляхом консультування та супроводу їхньої практичної діяльності викладачами, які забезпечували навчальний процес; пошук можливостей початкового фінансування найцікавіших бізнес-планів, розроблених учасниками проекту; проведення додаткових бізнес-тренінгів промоутерами, які навчали на першому етапі (курсах підвищення кваліфікації) та залучення фахівців-практиків, топ-менеджерів; розширення переліку спеціальностей, за якими буде здійснюватися професійна перекваліфікація військовослужбовців; поглиблення співпраці із центром зайнятості, завдяки якому наші випускники можуть отримати  у ТНЕУ професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію», – зазначила Оксана Миронівна.

На важливості й актуальності проведення курсів підвищення кваліфікації військовослужбовців наголосила заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості Островська Олександра Зіновіївна: «Виходячи із пріоритетів регіонального соціально-економічного розвитку Тернопільщини, на даний час є затребуваними фахівці, які можуть здійснювати якісний аналіз і планування діяльності підприємств і організацій, вміють застосовувати сучасні комп'ютерно-інформаційні технології, приймати ефективні рішення у кризових ситуаціях й успішні генерувати бізнес-ідеї. Тернопільський обласний центр зайнятості радо співпрацюватиме з випускниками програми «Україна-Норвегія», адже навчання у рамках проекту сприяє підвищенню конкурентоспроможності військовослужбовців на вітчизняному ринку праці, їх працевлаштуванню, соціальній адаптації до цивільного життя».

Вдячність професорсько-викладацькому колективу за змістовні заняття, від імені усіх випускників програми перепідготовки, висловив військовослужбовець Коверський Олег Мар’янович. Також він розповів про створення при «Асоціації випускників ТНЕУ» Об'єднання випускників програми «Україна-Норвегія»: «Більшість із нас розпочали сімейний бізнес. Обмінюючись думками та напрацюваннями, ми зуміли реалізувати задумане. Зараз наша спільнота налічує 27 чоловік. У майбутньому ми плануємо створити Асоціацію випускників Українсько-Норвезького проекту й залучити до співпраці випускників усіх вищих навчальних закладів України – членів проекту».

Наступний етап Першого науково-практичного симпозіуму «Норвезько-Українське співробітництво: здобутки та перспективи у сфері освіти і досліджень» відбувся 16-17 вересня 2015 року на базі гірськолижного комплексу Буковель.

Представники усіх вищих навчальних закладів – учасників симпозіуму поділилися свої досягненнями й напрацюваннями у проекті «Україна-Норвегія», а також запропонували перспективні шляхи подальшої співпраці.

ТНЕУ Україна Норвегія міжнародна співпраця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Кримінал
Кримінальне провадження за частиною 2 статті 186 ККУ слідчі Тернопільського відділу поліції розпочали щодо 32-річного жителя Закарпаття. Зловмисник забрав телефон у випадкового перехожого, а коли останній попросив повернути, добряче віддубасив жертву. Зі слів потерпілого, він стояв на зупинці громадського транспорту по вулиці Микулинецькій близько дев’ятої години вечора. До нього підійшли декілька незнайомців і запропонували з ними випити. Що спокуса хильн...
Суспільство
Неподалік села Горинка, на Тернопільщині, посеред дороги загорілась велика вантажівка. Про це повідомили у групі «Типовий Кременець». На відео видно як на місці працюють рятувальники та поліція. Вщент згоріла кабіна вантажівки та один з причепів. Обставини загоряння встановлюють. Автор відео Іван Крючков.
Кримінал
У вчиненні крадіжки оперативники карного розшуку Тернопільського відділу поліції викрили 27-річного жителя Теребовлянського району.  Заява про квартирну крадіжку надійшла до правоохоронців від потерпілого - 31-річного тернополянина ще наприкінці минулого року. Правоохоронці одразу встановили особу чоловіка, причетного до вчинення злочину, проте розшукати його вдалося лише тепер. Підозрюваний – раніше судимий 27-річний житель Теребовлянського району. Чолові...
Пригоди
Дев'ять аварій зареєстрували правоохоронці на дорогах Тернопільщини у суботу, 13 жовтня, та чотири у понеділок, 15-го.  З летальними наслідками автопригоди завершилися для п'ятьох осіб. Як інформує офіційний сайт Національної поліції в Тернопільській області, в селі Смиківці 13 жовтня водій автомобіля "Daewoo Lanos" здійснив наїзд на пішохода. В результаті - чоловік загинув на місці пригоди. Попередньо, кермувальник був тверезий, але у нього взяли кров для...
Суспільство
Не є ні для кого секретом, що чимало українців працюють за кордоном, при цьому в Україні вважаються безробітними. Гроші в сім’ю надходять, держава субсидію надає, а інколи такі люди ще й допомогу з безробіття отримують в Україні. Запропоновано два варіанти для безробітних, які не стоять на обліку в центрі зайнятості,  – чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду, або органи соцзахисту автоматом рах...
Кримінал
Групу з ознаками організованої злочинності викрили на Тернопільщині оперативники управління стратегічних розслідувань. Четверо жителів міста та області влаштували на території обласного центру бізнес з продажу наркотичних речовин. Майже рік вони реалізовували жителям Тернопілля ацетильований опій та психотропні речовини - амфетамін. Організатор заробітків - уродженець Теребовлянського району, 1981 року народження. В спільники собі взяв односельчанина та д...
Пригоди
15 жовтня о 19:20 виникла пожежа електрощитової в підвальному приміщенні 5-ти поверхового багатоквартирного житлового будинку у місті Тернопіль.Вогнем пошкоджено кабель.Загорання ліквідовано черговим караулом 2-ї державної пожежно-рятувальної частини 1-го ДПРХ Управління.
Суспільство
Народний артист України, співак Віктор Павлік офіційно зупинив збір кошті на лікування свого молодшого сина Павла. Про це він написав на своєму профілі в Інстаграм: «Люди!Збір коштів зупинено!!!Дякую всім за добрі слова. А хто пише гадості, хай Бог Вас пробачить...Я мрію про те, щоб залишились зайві гроші і ми їх віддали потребуючим на лікування.В нас все добре, ми в прекрасному настрої і віримо тільки в перемогу. А я працюю щодня, без музики неможливо. Вс...
Кримінал
Кримінальне провадження за фактом таємного викрадення чужого майна відкрили працівники Тернопільського відділу поліції щодо 31-річного жителя краю. Як вдалося встановити правоохоронцям, місцевий мешканець вчинив серію крадіжок в обласному центрі. Перший злочин крадій вчинив в продуктовому магазині. Об’єктом обрав дві банки дороговартісної лососевої ікри. Працівники крамниці навіть не помітили, як невідомий накриміналив, а сам факт крадіжки виявили перегляд...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!