“Самопоміч”: Треба звикати до того, що ми є господарями власного будинку

Про переваги утворення Об'єднання співвласників будинків йшлось на І Форумі ОСББ у Тернополі, участь у якому взяли заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак та народний депутат, кандидат на посаду міського голови Тернополя Тарас Пастух.

Парламентарі фракції “Самопоміч” переконані: потрібно звикати до того, що  ми є господарями власного будинку, навіть якщо це багатоповерхівка. “Вирішувати питання ремонту чи впорядкування території набагато легше і вигідніше, якщо на нього не впливають посередники”, - зазначила Альона Бабак.

Народний депутат відповідала на питання голів ОССБ і підказувала, як вирішувати проблеми, які поки не прописані на законодавчому рівні та відзначила активну діяльність “Ради голів ОСББ”, свторення якої у Тернополі ініціювала “Самопоміч”. “Це є потужний арсенал, потужна група людей, які вже мають досвід, можуть ним обмінюватись та його передавати. Це питання скоріше навчання, тому що для українців, особливо у Західній Україні, притаманно бути господарями на своїй землі”, - зазначила Альона Бабак.

Господарі квартир, об’єднані у ОСББ,  економитимуть кошти і матимуть можливість замовляти їх безпосередньо у підприємств, на переплачуючи ЖЕКам, каже Тарас Пастух. “Крім того, об'єднавшись в ОСББ, тернополяни мають право приватизувати прибудинкову територі. А отже ніхто не зможе її забудувати без згоди власників. Як народний депутат, через відповідні запити у ЖЕКи  отримав 90 відсотків копій схем прибудинкових територій багатоповерхових будинків. А отже, у наших руках сьогодні є дієвий інструмент для перешкоджання привласнення майна громади”, - повідомив кандидат у мери.

Щоразу з питаннями незаконної забудови тернополяни звертаються до громадської приймальні  Об’єднання «Самопоміч». Тут, спираючись на документи, людям намагаються допомогти боротися з охочими привласнити земельні ділянки.

Також “Самопоміч” ініціює створення у Тернополі ресурсного центру для допомоги у створенні ОСББ. “Завдяки «Самопомочі» ми змогли саморганізуватися  і  вирішувати свої питання, як в органах влади, так і ті, що стосуються нашої діяльності”, - каже Сергій Лупак, голова громадської спілки “Рада голів ОСББ”, кандидат до міської ради від "Об'єднання "Самопомочі".

За його словами, комфортні умови можна створити у кожному будинку. “Головне – це бажання мешканців та реальні дії. Форум ОСББ, який у перспективі ми плануємо зробити традиційним, дасть можливість громаді міста отримати необхідні знання правових аспектів ефективної діяльності Об’єднань”, - каже Сергій Лупак.

“Самопоміч”: Треба звикати до того, що  ми є господарями власного будинку, фото-1

 

Тарас Пастух кандидат на мера Альона Бабак
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі