Фойє тернопільської ОДА перетворили на медичну консультацію

На чотири години фойє тернопільської ОДА перетворили на медичну консультацію. Всі охочі могли тут проконсультуватись у лікаря з приводу серцевих захворювань, зважитись, поміряти зріст та тиск. Більшість людей в черзі на обстеження – держслужбовці.

Акцію у холі Тернопільської ОДА проводили сьогодні, 29 вересня, з 10 до 15.00. Організували безкоштовне обстеження Департамент охорони здоров’я спільно з «Центром здоров’я».

- Такі акції організовують у кожну останню неділю вересня і спрямовані вони на те, щоб привернути увагу громадськості на те, що у нас є проблема з серцево-судинними захворюваннями, які на сьогоднішній день становлять основну причину смертності, - розповідає 20хвилин директор департаменту охорони здоров’я Володимир Бойчук. 

Основними причинами серцево-судинних захворювань, за словами Володимира Бойчука, є надмірна вага, тютюнопаління, зловживання алкоголем та сидячий спосіб життя.
Перед консультуванням у лікаря відвідувачів попередньо важили, міряли тиск та зріст. 

- Від лікаря я дізналась, скільки потрібно пити, щоб підтримувати своє здоров’я в порядку, - розповідає держслужбовець пані Ірина. – Виявляється, що при моїй вазі і зрості потрібно випивати до трьох літрів води в день.
- Сьогоднішньою акцією ми хочемо показати, що для нас найбільш важливою є профілактика захворювань, -  говорив Володимир Бойчук. – Потрібно вести здоровий спосіб життя та позбавлятись шкідливих звичок.
Організатори заходу рекомендують тернополянам обстежуватись щонайменше раз на пів року.

- Не даремно «День серця» традиційно проводиться щороку, - розповідає головний позаштатний кардіолог Департаменту охорони здоров’я, завідувач кардіологічним відділенням університетської лікарні Наталія Вівчар. - Нещодавно я була на конгресі в Києві, де говорили, що наступний рік хочуть оголосити роком проблем із серцево-судинними захворюваннями. Бо фактично кожна третя людина хворіє артеріальною гіпертензією, понад 200 тисяч людей мають ішемічну хворобу серця, близько 70 тисяч українців - стенокардію

В області щорічно реєструють понад тисячу випадків гострого інфаркту міокарда, каже пані Вівчар.
- Вирішила пройти обстеження, бо турбуюсь про своє здоров’я, - розповідає працівниця ОДА Уляна. – Регулярно огляди не проходжу, до лікаря йду лише тоді коли щось турбує. Тож такі акції, як сьогоднішня, потрібні.

Тернопільська ОДА медична консультація перевірка стану здоров`я
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі