Повний хаос у виборчому процесі коїться на Тернопільщині

У селі Заруддя Збаразького району, кандидати в депутати до сільської ради б’ють на сполох – їхні права грубо порушуються місцевою ТВК, яка відмовилася приймати заяви потенційних депутатів із вказаними номерами округів.

Жителі села впевнені, що все це відбувається через те, аби чільний сільський голова, прийшовши до влади на наступний строк, набрав «свою» команду із 100%-ою підтримкою серед депутатів. Саме тому, кажуть люди, виборча комісія навмисно під час прийняття документів переконувала кандидатів у неможливості зазначення округу, по якому ті хотіли балотуватися, зсилаючись на те, що остаточні списки, начебто, ще не уточнені.

Втім, як з’ясували кандидати з народу, затвердити округи згідно закону мали до 20 вересня. Постанови, якою затвердили округи людям не надали. Крім того, з 21 вересня по 30 вересня бажаючі стати депутатами мали подати документи для реєстрації, а для цього вже мали бути попередньо сформовані округи з номерами, які згодом кандидати мали вписувати у своїх реєстраційних заявах. Такими є вимоги календарного плану, затвердженого ЦВК, тож інших варіантів бути просто не могло.

Але це – якщо робити все законно… У Зарудді, очевидно, про таке й не чули, адже події тут розвивалися з точністю до навпаки. Селяни розповідають, що у результатах виборів зацікавлений сільський голова Володимир Бринюк, керівник району Анатолій Качка та його товариш – очільник ТОВ «Олишківецьке» Іван Пірог (кандидат до районної ради від Заруддя).

За свідченням людей, останньому голова Зарудянської сільської ради за дорученням районного керманича мав віддали землі запасу без проведення попереднього аукціону, пишуть Тернополяни. За таке рішення депутати сільської ради не проголосували, адже воно було незаконним. Тоді сільський війт Володимир Бринюк видав власне розпорядження про виділення землі цьому підприємству. Це спричинило скандал у селі, місцеві мешканці не дозволили такого свавілля, тож про «папірець» голові сільради довелося забути. Та відступатися від ласого шматка землі фермер Пірог наміру не має, тим більше, що вибори – ідеальна можливість втілити задумане у життя. Так, набравши «угодних» депутатів, сільський голова матиме можливість і далі приймати незаконні рішення, переслідуючи власні мотиви та інтереси своїх «покровителів».

- Я особисто хочу попросити вибачення у збаражан за те, що приклав руку до того, що чільний голова РДА прийшов до влади. Ми сподівалися, що людина буде думати про громаду, змінювати ситуацію в районі на краще, а в результаті – повне ігнорування проблем людей і переслідування власних мотивів, - каже майданівець, депутат Збаразької районної ради Юрій Галенда. – Я ніколи не був осторонь тих подій, які відбуваються в державі, а надто, коли йдеться про моє село. Діючий сільський голова вже пенсійного віку, він колишній лісник, на посаді – перший строк, але вже встиг себе зарекомендувати як конфліктна людина, якій начхати на проблеми «простих смертних», він абсолютно безініціативний, проте вже встиг привласнити немало коштів. Громада ним незадоволена, але, схоже, він і далі має намір перемогти на виборах, аби продовжити розкрадати село.

Підтвердили ці слова і кандидати в депутати, котрі впевнені – округи «підтасовують» під певних кандидатів, тому й номерів округів у заявах представники виборчої комісії вписувати не дозволяли.

- Сьогодні вранці ми зареєстрували в районній прокуратурі заяви з проханням розслідувати ці порушення і покарати винних. Адже, такі заяви, на наш погляд, були написані з порушеннями і можуть бути взагалі анульовані, - пояснює кандидат в депутати Зарудянської сільської ради, приватний підприємець Олександр Дерев’янко. – Крім того, є інформація, що сторонні люди знімали ввечері напередодні копії документів, декларацій усіх кандидатів для того, щоб знайти зачіпки і зняти «неугодних» з реєстрації. 
Переконані люди й у тому, що голова сільської ради безпосередньо впливає на діяльність виборчої комісії, хоч це і є грубим порушенням закону.

- У виборчий процес Володимир Бринюк не мав би втручатися, але у цьому є небезпідставні сумніви, адже комісія засідає безпосередньо в його кабінеті. Крім того, коли я приходила подавати заяву 30 вересня, то він при цьому сидів у своєму кріслі і слідкував за всім, що відбувається довкола, - говорить ще одна кандидат в депутати по селі, домогосподарка Наталія Романишин. – Загалом, за словами односельчан, він знаходився там на протязі 5-6 годин, хоч сам ще перед виборами пішов на лікарняне.

З’ясувати, чи правда це журналісти разом із представниками громади, довгостроковими спостерігачами ВГО «Громадська мережа ОПОРА» подалися у сільську раду, де й засідає виборча комісія. Те, що застали ми на місці події нас вразило ще більше. Виявляється, там усю роботу цьогоріч почали практично з нуля.

- Нам ніхто не допомагав, ми самі купляли закон, файли, навіть печатку нову змушені були виробляти, адже попередній голова виборчої комісії її не передав. Підказок жодних, а строки обмежені… Я не перший рік працюю на виборах, але таких проблем ніколи не було, - стверджує голова Зарудянської сільської ТВК Надія Бойко. – Ми не маємо куди дітися, тож змушені працювати у кабінеті сільського голови, іншого приміщення нам не надали.

Однак, все це – не привід порушувати виборче законодавство та відхилятися від календарного плану, якого, до слова, тут і в очі не бачили – працюють за старим зразком минулих виборів. Більше того, усі справи, документи та заяви кандидатів знаходяться просто під столом! І це при тому, що все це, разом із печаткою, мало б бути в окремому сейфі на ключі, а не просто на поличці у столі. Висновок один - робота комісії не організована, а сільським головою не створено умов для її роботи.

Щодо виявлених фактів порушень на вищезгаданій ТВК, то 1) строки по календарному плану протерміновані, 2) виявлені порушення щодо організації самої роботи, 3) приміщення неналежне, 4) відсутня дошка оголошень, що робить комісію недоступною для електорату, 5) відсутній сейф – немає де зберігати печатки, документації, 6) немає доступу до мережі Інтернет, 7) комісія працює в приміщенні сільського голови, що є порушенням законодавства, 8) ТВК розпочала свою роботу не у відповідності до календарного плану (мали з 14 вересня, а по факту приступили до роботи лише 21 вересня), 9) при прийнятті заяв від кандидатів не було вказано виборчих округів – пізніше їх дописували самі члени комісії простим олівцем, що також є порушенням законодавства, 10) також впевнено можна говорити про те, що станом на 30 вересня не були сформовані виборчі округи.

Всі ці порушення – це недопрацювання не лише виборчої комісії, але й сільського голови та голови РДА. У селі переконані – очільник Збаражчини Анатолій Качка зацікавлений у тому, щоб прийшли депутати, які будуть одностайні у своїх рішеннях та судженнях з сільським головою і не будуть перешкоджати незаконному дерибану земель.

Відомо також, що голова сільради взяв на себе повноваження ще й секретаря, отримує дві зарплати і не призначає на це місце нікого з числа депутатів, як би це мало бути по закону. При сільській раді, що цікаво, діє також кооператив, директором і бухгалтером в якому є не хто інший, як бухгалтер сільради. Серед явних злочинних дій сільського голови і відвертий саботаж рішень сесії сільради. Зокрема, депутати Заруддя вже давно проголосувала за те, щоб передати заклади культури на баланс району (на утримання районного бюджету). Втім, до цього часу сільський клуб досі не переданий. У селі вважають, що в пана Бринюка на це приміщення свої плани – там він має намір облаштувати бар для проведення бенкетів, весіль та інших святкувань, продовжуючи в незаконний спосіб збагачуватись за рахунок людей.

Жителі Заруддя і сусідніх сіл не на камеру розповіли, що на адресу голови РДА неодноразово приходили скарги і заяви від людей щодо злочинних дій та відмивання коштів паном Бринюком. Втім реакції на них не було, а все тому, що новопризначений керівник району хоче руками сільського голови Заруддя після виборів таки дати своєму товаришу Івану Пірогу обіцяні землі запасу, як винагороду за те, що останній ділиться прибутком від свого молочного бізнесу з очільником району.

Сільські мешканці дивом дивуються, чому «апетит» їхнього війта не може вгамувати той, кого призначили вже після Майдану, той, який мав не на словах, а на ділі доводити, що слово «корупція» як і попередня злочинна влада залишилися у далекому минулому, адже хіба для цього помирала Небесна Сотня і тисячі кращих синів нашої держави, боронячи Україну? Відповіді на всі запитання виборці та кандидати в депутати вже шукають у правоохоронних органах і сподіваються, що справедливість та закон таки повалять владу тих, кого цікавлять не проблеми громади, а власні «шкурні» інтереси…

Тернопільщина хаос вибори кандидатив депутати
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Кримінал
Із тілесними ушкодженнями та різаною раною шиї до лікарні потрапила мешканка Кременецького району. Напали на дівчину її ж одногрупники. Причини нападу правоохоронці уже встановили. В ізоляторі тимчасового тримання опинилося двоє неповнолітніх. Шістнадцятилітнім жителям одного з районів області інкримінують частину 2 п.12 статті 115  КК України - умисне вбивство, вчинене за попередньою змовою групою осіб. Повідомили у відділі комунікацій поліції в області....
Суспільство
Анонімний дослідник, який так і не назвав свого справжнього імені, вивчає статуси україномовних українців. На одному із сайтів він називає себе Грицем. Має цікаве хобі. У соцмережах спілкується із жінками з Тернопільщини, Львівщини та Івано-Франківщини. Наразі опитав близько тисячі людей. Тролить тих, хто публікує статуси російською мовою. «Вирішив створити цю тему, – розповідає Гриць. – Питання не лише в статусах, але й в них також. Для початку хочу повід...
Суспільство
Уникнути ДТП, на щастя, водію вдалося, бо швидкість була невеликою. Про це у Facebook написав Олег Синовець. "Через несприятливі погодні умови велосипед залишив вдома і скористався громадським транспортом, хоча відверто кажучи користуюся ним вкрай рідко. І ось сталися зі мною сьогодні дав пригоди, спішучи в центр я сів в 15 маршрутку, не проїхавши й одної зупинки в нас різко трісло колесо, маршрутку добряче закинула, на щастя швидкість була не високою, том...
Суспільство
ВАТ «Тернопільобленерго» повідомляє, що у зв’язку з проведенням робіт, 25 вересня буде обмежено електропостачання деяких споживачів міста Тернополя. Пише НАШ День. З 09:00 до 13:00 години на вул. Пушкіна, 1, 3; Чалдаєва, 15; Тарнавського, 8, 10, у тому числі ЗОШ №11 на вул. Тарнавського, 6.
Кримінал
25 вересня на автодорозі Доманово-Ковель-Черніці-Тереблече, неподалік села Чорний ліс Збаразького району, зіткнулося два автомобілі. На місце автопригоди виїжджала слідчо-оперативна група. За попередньою інформацією, водій ВАЗ-2106, 1960 року народження, виїхав на смугу зустрічного руху і врізався в іномарку Volkswagen Polo. В результаті удару водій ВАЗу та його двоє пасажирів - жінки 1964 та 1970 років народження, загинули на місці події. В іномарці на мо...
Суспільство
В одному із сіл Лановеччинни на Тернопільщині чоловік виклав гарбузи один на один, а на останньому намалював обриси обличчя. Так господар «зробив собі бабу». Фото оригінальної осінньої «жінки» виклав у мережу Олексій Філюк та підписав його словами: «Усі люди роблять снігову бабу, а Степан Мойсейович зробив диньову бабу, якою можна нагодувати ціле село))))». Дописувачі радо привітали ґазда з «обновкою»:   «Дєд Степан, де ви таку красуню взяли? Баба Надя не...
Кримінал
Трагедія сталася 24 вересня у селі Ліски, що на Збаражчині. Під колесами вантажівки опинився велосипедист, якого не вдалося врятувати. Чоловік загинув. Як повідомляє "Терен", на місці аварії працює слідчо-оперативна група. Нагадуємо, що 23 вересня у центрі Тернополя таксі збило чоловіка прямо на пішохідному переході, відкинувши потерпілого удпром під тролейбус.
Суспільство
Викликати таксі в Тернополі часто стає важким випробуванням. На це продовжують скаржитись жителі міста. " Годину - ні, не так - ГОДИИИИНУУУУУ!!!! викликала таксі в Тернополі. І - безрезультатно. Немає аномальних снігопадів-випускного-нового року. То тільки я така везуча? ", - пише Ірина Белякова у Facebook. "Ти не одна, нас 200 тисяч", - коментує Roman Gafijchuk. "Я вчора із 10 ранку до 10.35 по всіх телефонував", - пише Andrij Cisaruk. "вчора мала таку ж...
Суспільство
Таня Песик, всеукраїнська зірка гумору з Тернополя, похвалилася довгоочікуваною фотографією з весілля однієї зі своїх найкращих подруг. "Нарешті фото з найдовгоочікуванішого весілля. І це мій 8-й раз, коли я за дружку))" І все-таки, вона прекрасна. Чи не так?) Як повідомляє "Місто", у коментарях друзі справедливо, хоч і не зовсім тактовно, нагадують Тетяні Богданівні, що біле плаття чудово їй пасує, і вже час самій приміряти образ нареченої.
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!