• Головна
  • У Києві кандидат «підкуповує» виборців безкоштовними поїздками на Тернопільщину в Почаївську лавру
11:30, 6 жовтня 2015 р.

У Києві кандидат «підкуповує» виборців безкоштовними поїздками на Тернопільщину в Почаївську лавру

Киян автобусами безкоштовно возять на Тернопільщину як паломників. Але не всіх. Лише тих, хто живе в "правильному" виборчому окрузі. Схему викрили спостерігачі Опори.

Вони виявили, що кандидат у депутати Київської міської ради від партії «Єдність» Репа Олег Миколайович (51 округ) організовує безкоштовні паломництва у м. Почаїв, Кременецького району, Тернопільської області. Учасникам пропонують відвідати 4 монастирі, в тому числі Свято-Успенську Почаївську Лавру, та зануритись в Джерело (Купальню) Святої Праведної Анни.

Оголошення із запрошенням на безкоштовну поїздку розклеєні у межах 51-го виборчого округу. Крім того, записатися на поїздку можна в агітаційних наметах кандидата в депутати Олега Репи, але для цього, як попереджають агітатори та координатор поїздки пані Ольга, потрібно бути жителем 51-виборчого округу (перелік вулиць пропонується) та обов’язково мати відповідну прописку.

Сама поїздка, як і зазначалось в оголошені, розпочалась 3 жовтня о 22:00. На учасників чекав автобус марки НЕОПЛАН синього кольору. Перед посадкою, кожен з бажаючих поїхати, мав пред’явити свою прописку координатору заходу - пані Ользі, після цього можна було займати місце. За щасливим збігом обставин, спостерігач ОПОРИ під вигаданим ім’ям та адресою зміг потрапити у салон автобусу. Варто відзначити, що прописка у межах 51-го виборчого округу була обов’язковою, адже потрібно було жити «за правильними адресами».

Для фіксації можливого факту підкупу виборців, спостерігачі ОПОРИ викликали поліцію, яка приїхала за 10 хвилин. Після чого поїздка затрималась на годину, координатор заходу пані Ольга почала давати пояснення та розповідати, що дана поїздка є благодійним паломництвом, що факту підкупу виборців тут немає. Проте згодом підтвердила, що поїздка організована за сприяння Фонду Олега Репи.

Згодом прибула і «організатор паломництва» – пані Світлана, яка заявила, що фінансує поїздки за власний рахунок. Вона підтвердила, що оголошення про благодійну подорож розклеюють її помічники, проте додала, що в них немає агітації за кандидата в депутати Олега Репу, який є «її другом».

Не дочекавшись слідчо-оперативної групи, поліція підвезла спостерігачів ОПОРИ у відділення міліції, де була написана заява про вчинене правопорушення.

У свою чергу, у приймальні Олега Репи, після того як хотіли спершу дізнатись адресу прес-секретаря ОПОРИ заявили наступне: «У Вас є така фішка писати, я хотів би Вам сказати в очі, або на камеру, на 1+1, на українське телебачення. Репа в Почаїв нікого не відправляє, щоб Ви це знали раз і назавжди. Може Ви трохи на когось працюєте, але я Вам скажу інше. Ви розберіться там з іншими партіями, а ми нікого на Почаїв не відправляємо… У нас немає на це коштів».

Окремо хочемо відзначити протиріччя, що виникають у коментарях трьох вище згаданих осіб, адже судячи як мінімум з двох інтерв’ю самого кандидата від партії «Єдність» Олега Репи можна зробити інший висновок.


Громадянська мережа ОПОРА зауважує, що відповідно до частини 4 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Почаїв #лавра
ТОП новини
"Потужна гроза насувається на ці області, такого не чекали навіть синоптики": куди суне мороз у -10 градусів, снігопад і дощ?
"Могутня гроза суне прямо в ці області, ніхто в Україні не чекав такої негоди": де буде мороз у -9 градусів, снігопад та дощ?
"Цих 100 000 чоловіків чекають у ТЦК прямо з 18 травня, названо ознаки потенційних мобілізованих": повістки і відстрочки
"Ці чоловіки масово втратять відстрочки через кілька днів, мобілізація людей з інвалідністю": ТЦК, повістки і бронювання
Оголошення
live comments feed...