• Головна
  • Вакцина від поліомієліту вже надійшла до тернопільських лікарень
20:00, 9 жовтня 2015 р.

Вакцина від поліомієліту вже надійшла до тернопільських лікарень

Тернопільщина вже має вакцину від поліомієліту. Як тільки надійдуть відповідні розпорядження міністерства охорони здоров’я, її розподілять та розпочнуть щеплення. Передусім щеплять дітей до п’яти років, адже вони найбільше схильні заразитись поліомієлітним вірусом. Ліків від цієї хвороби не існує.

Імунізація – єдиний ефективний спосіб захистити здоров’я дітей. У 2002 році Україна була визнана державою, вільною від поліомієліту, адже відсоток щеплення дійтей був максимально високим. Проте п’ять років тому охоплення дітей щепленням зменшилась, тож ризик захворювання зріс. А вже цього року двоє дітей на Закарпатті були вражені штамом вакцинного вірусу.

Вакцина, яку отримала Тернопільщина – французька. Вона відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я та повністю готова до використання, запевняє головний спеціаліст-педіатр департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Майя Голяк. Область одержала 85 тисяч доз оральної поліомієлітної вакцини і 15 тисяч доз інактивованої.

Нею проведуть першу частину щеплення дітей – до п’яти років. Адже саме ця категорія дітей найбільше вразлива до вірусу. Пеліомієліт переважно вражає центральну нервову систему і призводить до паралічів, повідомляє тв4. Захворювання важке, при складних паралітичних формах призводить до інвалідності та навіть смерті. Ліків від цієї хвороби не існує. Імунізація – єдиний ефективний спосіб захистити здоров’я дітей.

– Якщо, не дай Бог, був би завезений вірус, то поширення досить швидке. Воно, сама інфекція, передається через брудні руки, через їжу. Тобто контактним шляхом, фекально-оральним шляхом і навіть повітряно-крапельним, – розповідає головний спеціаліст-педіатр департаменту охорони здоров’я ТОДА Майя Голик.

Наразі на Тернопільщині чекають розпорядчих документів міністерства охорони здоров’я України. Як тільки їх отримають – вакцину розподілять і розпочнуть щеплення.

– Батьки отримають максимальну інформацію від дільничого педіатра чи сімейного лікаря. Як тільки все буде готове до проведення щеплення, будуть повідомлятись батьки і будуть запрошуватися в дитячу поліклініку, в сімейну амбулаторію, – каже Майя Голик.

Всього заплановано у піврічний термін щепити всіх дітей до дев’яти років включно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вакцина проти поліомієліту #Тернопіль #діти
ТОП новини
"На вихідних страшна гроза заллє ці області, потоки води литимуть дві доби": синоптики попередили про зміну погоди
Зрадник та екс-регіонал з Тернополя Царьов нагадав росіянам, що тепер вони не можуть виїхати з місця проживання без дозволу
"Люті заморозки накриють цю область на вихідні, страшна гроза заллє цілий регіон": синоптики про небезпечну погоду
"Сказати, що в шоці, це нічого не сказати",- військовий з Тернополя про якість української зимової форми
Оголошення
live comments feed...