• Головна
  • У Тернополі міліція вивчає вже 10 порушень, пов’язаних з виборами
17:30, 13 жовтня 2015 р.

У Тернополі міліція вивчає вже 10 порушень, пов’язаних з виборами

З початку виборчих перегонів міліція вже зафіксувала у Тернополі 10 порушень.
По них зараз проводять перевірку. Переважно приводом для перевірки стали повідомлення громадської організації ОПОРА.
«Є заява, що голова ТВК перешкоджає журналісту, не надає інформацію про виборчий процес. У Підволочиську пошкодили вивіску однієї з партій, інша партія неналежно провела оплату. Також повідомлення про трансляцію компромату в громадському транспорті Тернополя, а також політичну агітацію в тролейбусі, що є забороненим. Над входом у приміщення залізничний вокзал виявили плакати кандидата на посаду міського голови, директор ЗОШ №2 не надала приміщення для політичної агітації. Також зафіксовано, одна з громадських організацій розносить продуктові набори напередодні виборів. В останньому випадку всі розуміють, що цього орбити не можна. Але якщо ми не отримуємо доказів, що при роздачі наборів людей спонукали голосувати за конкретного кандидата, то це не буде підкупом, а отже не є криміналом», – каже начальник обласного управління міліції Олександр Богомол.
Він додав, що порушення не мають системного характеру, а порушникам наразі загрожує лише адміністративні відповідальність, тобто штраф.
Водночас зазначив, що припинити або заборонити порушувати законодавство міліція не може. Скажімо, у випадку трансляції компромату та агітації в громадському транспорті.
«Ми лише фіксуємо порушення та скеровуємо повідомлення до суду про вчинення адмінпорушення за ст. 212 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Стаття передбачає накладання штрафу у розмірі від 30 до 80 неоподаткованих мінімумів (500-1360 грн – ред.)», – розповів Богомол.
Він також повідомив, що міліція моніторить місцеві ЗМІ, в тому числі і на предмет передвиборчих порушень. Але підкреслив, що такі повідомлення повинні містити конкретику.
«Інакше ми просто не маємо за що зачепитися. Адже нерідко пишуть якісь звинувачення, але там одні загальні фрази. Якщо люди хочуть, щоб міліція відреагувала, напишіть нам листа або краще зателефонуйте на 102, тоді повідомлення буде зафіксоване і на нього точно буде реакція. Ми моніторимо тернопільські ЗМІ, але щоб реагувати – мають бути хоч якісь конкретні дані», – наголосив Богомол.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори #Богомол
Останні новини
Оголошення
live comments feed...