18:00, 16 жовтня 2015 р.
На Тернопільщині в усіх комунальних закладах і житлових будинках включили опалення
Прогнозувати найгірший сценарій проходження осінньо-зимового періоду закликав керівництво областей Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні антикризового енергетичного штабу в четвер, 15 жовтня.
Участь у засідання в режимі відео-конференції взяв перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак, а також представники відповідних департаментів та управлінь ОДА, представники теплопостачальних та газопостачальних підприємств.
Готовність всієї системи енергопостачання та теплозабезпечення повинна виходити з того, що температурні режими можуть впасти в тому числі й до мінус 20 градусів за Цельсієм, додав Арсеній Яценюк. Він підкреслив, що сьогодні Урядом зроблено все для накопичення достатнього фінансового ресурсу, аби забезпечити Україну необхідним газом і виробленою електричною енергією. Також вдалося налагодити постачання вугілля в першу чергу завдяки приватному сектору та зусиллям Мінінфраструктури, Міністерства оборони і Служби безпеки.
Арсеній Яценюк доручив керівникам ОДА та органам місцевої влади провести зустрічі з представниками теплопостачальних підприємств стосовно необхідності надання громадянам якісних послуг. Водночас Глава Уряду наголосив, що «не можна давати можливість підприємствам теплокомуненергопросто заробляти на тому, щоби незалежно від температури в атмосфері палити газ, а потім вартість цього газу виставляти в платіжки для громадян».
Щодо ситуації в Тернопільській області, опалювальний сезон розпочали протягом 09-13 жовтня. Цьому передувало стрімке пониження середньодобової температури повітря.
«Станом на 15 жовтня 2015 року стовідсотково підключено комунальні та відомчі котельні, опалюються всі дошкільні навчальні заклади, школи, лікарні, житлові будинки», - повідомив Іван Крисак.
Підприємствами і організаціями вжиті відповідні заходи з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2015/2016 року, продовжив Іван Крисак.
«Електро- та газопостачальні підприємства виконали ремонтні та профілактичніналагоджувальні роботи, - зазначив він. - Також триває підготовка до зими автопідприємств та дорожнього господарства. В усіх 11 автопідприємствах розроблені організаційно-технічні заходи і затверджені графіки їх виконання. На автостанціях та автовокзалі проводиться оперативне інформування автоперевізників щодо погодніх умов та стану проїзду на вулично-дорожній мережі. Визначено об’єкти життєзабезпечення, зокрема 15 ділянок автомобільних доріг та 10 антенних опор Тернопільської філії «Концерну РРТ», які можуть зазнати негативного впливу природних явищ осінньо-зимового періоду. Департаментом розвитку інфраструктури, транспорту та туризму забезпечено моніторинг стану утримання автомобільних доріг загального користування та безпеку дорожнього руху на них. Так, за 9 місяців 2015 року показник загальної аварійності на автомобільних дорогах загального користування знизився на 10,7 %».
Задля забезпечення належного проїзду автомобільними дорогами загального користування проводиться робота з ліквідації ямковості на проїзній частині.
«Так, з початку року, проведено роботи із ліквідації 289,8 тис. кв. м. ямковості, в тому числі 225,3 тис. кв.м. на дорогах державного значення, з них 28,1 тис.кв.м. на територіальних дорогах та 64,5 тис. кв.м. на дорогах місцевого значення. Залишок ямковості на даний час складає 17,7 тис.кв.м», - зауважив директор департаменту інфраструктури, транспорту та туризму Василь Ясіновський.
Крім того, для збереження автомобільних доріг на дорогах державного значення забезпечено функціонування габаритно-вагових комплексів. За словами Василя Ясіновського, в цьому році проведено 1362 зважування транспортних засобів, в результаті чого виявлено 18 порушень вагових параметрів, нараховано 2306,00 євро штрафних санкцій, з яких сплачено 22418,56 гривень.
Підприємствами дорожньої галузі області проводиться робота із накопичення матеріально-технічних засобів для усунення снігового та льодового покриття. Визначено потребу в підготовці спеціалізованої техніки (157 одиниць), з яких на даний час відремонтовано 84 одиниці, та залучення додаткової спецтехніки сторонніх організацій (47 одиниць) для боротьби із сніговими заметами та ожеледицею. Для ліквідації наслідків можливих стихійних явищ і обставин, що впливають на дорожній рух, розпорядженням голови облдержадміністрації визначено підприємства і організації, які забезпечуватимуть область під час зимового періоду робочою силою, транспортними засобами, іншою технікою та затверджено потребу робочої сили та транспортних засобів для боротьби зі сніговими заметами в області в кількості 1631 чол. та 120 одиниць автотранспорту. В ході підготовки дорожньо-мостового господарства до роботи в осінньо-зимовий період у населених пунктах області підготовлено 61 одиницю спеціалізованої комунальної техніки, залучено на основі договорів додаткову техніку в кількості 120 одиниць, заготовлено 19,2 тис. тонн посипочного матеріалу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:48
Вчора
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...