
10:30, 12 грудня 2011 р.
В Львові хочуть використати досвід Тернополя
29 листопада в новобудові в селищі Добротвір Кам'янка-Бузького району на Львівщині загинув у ліфті 42-річний Ігор Коземко. Коли виходив із кабіни, двері закрилися, затиснули його посередині тулуба. Ліфт поїхав угору, чоловіка задавило.
Жителі області хвилюються, чи безпечно користуватися ліфтами. Найбільше їх у житлових будинках Львова — 2010. Більшість потребують ремонту. Цього року відновили лише 20.
— Встановлення нового ліфта коштує 250 тисяч гривень, — розповідає начальник міського управління житлового господарства Юрій Голець, 34 роки. — Термін експлуатації кожного становить 25 років. Після цього його треба міняти або проводити капітальний ремонт. Але бракує коштів. Ліфти у Львові обслуговують шість приватних фірм. До них треба звертатися, якщо запідозрите несправність. Наприклад, коли в ліфті немає світла, або якщо він видає дивні звуки при русі. Контакти цих фірм повинні бути в кожному під'їзді.
Найстаріші ліфти діють у Шевченківському і Залізничному районах міста. У центральній частині працюють кілька кабін, яким понад 100 років.
За останні п'ять років поломок, які призвели б до людських жертв, у Львові не було.
— Кожен ліфт наші інженери оглядають щонайменше раз на чотири-п'ять днів, — каже Юрій Голець. — На щастя, останнім часом стали менше красти деталі механізмів, аби здати на брухт. Але жителі й далі доводять ліфти до нищення. У жодному разі не можна перевозити ліфтом вантажі — він розрахований на вагу чотирьох осіб. Заборонено затримувати двері, через це механізм швидше зношується, стрибати, бо стираються гальма. Хочемо використати досвід Тернополя — там ввели спеціальні картки на користування ліфтом. Їх видають тільки тим мешканцям, які оплачують послугу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:31, 16 травня
08:06, Сьогодні
11:53, 16 травня
49
live comments feed...
Коментарі