Напередодні Нового року штучну чи живу ялинку ставлять чи не в кожній домівці. Більшість людей усе-таки прагне відчути запах свята за допомогою справжнього деревця. Через це часто страждають гектари незаконно вирубаних зелених насаджень. Для контролю та покарання ялинкових браконьєрів напередодні Нового року правоохоронці проводять ряд заходів.
Борис Брик, начальник відділу охорони громадського порядку УМВСУ в області: «Перше – спільно з працівниками лісового господарства проводимо заходи стосовно відпрацювання лісових масивів і лісових насаджень, де теоретично можливо виявити наших громадян, які можуть здійснювати незаконні порубки лісу. Проводяться спільні рейди, виділяємо працівників «Беркута». Відповідно, рейди проводяться в лісових насадженнях».
Наступний етап – контроль за перевезенням зрубаних ялинок. Відповідальність за правильне транспортування несуть в основному працівники Державтоінспекції. Чи не найважливішим є заключний етап контролю – перевірка реалізації хвойних дерев. У його рамках правоохоронці відслідковують наявність чіпів на деревцях, товарно-матеріальних накладних щодо походження ялинок і торгівлю у встановлених місцях.
Незважаючи на попередження контролюючих органів, громадяни все ж допускають незаконні вирубку і продаж ялинок.
Борис Брик, начальник відділу охорони громадського порядку УМВСУ в області: «Буквально вчора був затриманий підприємець, який у невстановленому місці здійснював реалізацію 100 ялинок. Він притягнений до адміністративної відповідальності за статтею 160 за торгівлю у невстановлених місцях. На громадянина складений протокол, направлений для вирішення до Тернопільського міського суду».
За 2 дні до Нового року в органах внутрішніх справ області зареєстрували 19 випадків незаконного поводження з хвойними деревами. 7 із них – це нелегальна вирубка ялин, решта – їх незаконна реалізація.