На Тернопільщині збільшилася кількість інфекційних захворювань. Щоправда, це не стосується грипу та ГРВІ. На ці недуги у 2011 році мешканці області хворіли менше. Але, в той же час, на Тернопільщині зафіксували спалах сальмонельозу. Як повідомила заступник головного державного санітарного лікаря в Тернопільській області Нінель Цяпа, збудники виявляли в ковбасних виробах, харчових продуктах та у змивах.
Нінель Цяпа: «Минулого року був зареєстрований спалах сальмонельозу. Захворіло 23 особи, лабораторно підтверджено в 14 осіб. Встановлено було джерело, а також встановлені були фактори передачі. Тому від швидкого реагування залежало, чи не пошириться ця інфекція за межі «вогнища». «Вогнище» було ліквідовано, повторних випадків не було. Хочу звернути увагу, із зовнішнього середовища виділено 10 збудників сальмонел».
Почали реєструвати в області і випадки хронічних гепатитів. Зокрема, категорії С – 43, і В – 12 випадків. Епідеміологи не виключають збільшення кількості виявлених гепатитів у зв’язку з покращенням лабораторної діагностики. Очікують найближчим часом і росту захворювань вірусним гепатитом А. Тоді як вірусні гепатити В і С почали фіксувати рідше.
Нінель Цяпа: «Циклічність підйомів, що характерна для захворюваності вірусними гепатитами А, становить у середньому 8-10 років. Ріст захворюваності у нас відзначався у 1992-2005 роках, тому період із 2006 по 2011 роки вважається періодом епідемічного спаду – захворюваність на вірусний гепатит знизилась на 45%. Отож, слід очікувати на наступні роки поступового зростання».
Через невчасне проведення щеплень зросла кількість захворювань на поліомієліт. Почастішали і випадки менінгококової інфекції. Залишаються проблеми і з тими захворюваннями, рівень яких упав.
Нінель Цяпа: «У нас є дуже високі показники незахищеності населення до дифтерії, до правцю і до кору. Якщо у цей рік рівень трішки впав, то це ще не значить, що проблеми не існує».
Почастішали у 2011-му і випадки захворювання на краснуху. Пік епідемії припав на березень. Тоді зареєстрували 170 хворих. У даний час існує загроза захворіти на кір. Ріст епідемії на цю недугу спостерігають кожних 3-5 років. Так, за листопад-грудень минулого року епідеміологи виявили близько 40 таких випадків. За три тижні поточного місяця захворювань на кір зафіксували стільки ж. У числі інфікованих, повідомили в обласній санстанції, є навіть один колектив.