Чому частина рідних не може поїхати в Польщу на впізнання? - подробиці жахливого ДТП (ВІДЕО)

Загиблим у моторошній аварії мікроавтобусу в Польщі українцям було від 20 до 45 років. Восьмеро людей жили на Тернопільщині, одна людина походила з Рівненщини .

Усі загиблі під Лодзем працювали в Польщі на сезонних роботах. Важка 12-ти годинна праця – для кожного можливість прогодувати родину.

На Тернопільщині родичі загиблих досі не можуть повірити в те, що сталося.

Галина Кормило втратила свою єдину 21-річну доньку Юлію. Та подалася на заробітки, бо мусила самотужки ставити на ноги свою дитину – 3-річного Назара. Півроку тому від Юлії пішов чоловік. Не повернулась із заробітків і мати трьох дітей із сусіднього села Мечищів. Чоловік Роман досі не може повірити в те, що вже вдівець. Каже, дружина працювала у школі, а під час літніх канікул вирішила трохи поліпшити сімейний бюджет – вирушила до Польщі.

"На консервному заводі, на вишнях. І дітям помогти, і хату треба до кінця, копійки треба, і мені в лікарню треба було йти, бо хворий на серце", - розповів ТСН чоловік загиблої Роман Мосьондз.

У сусідньму селі Надорожнів інша драма. Іще кілька місяців тому в нині зачиненій хаті жила велика родина. Батько, дві доньки та зять. Спершу нещасний випадок забрав молодшу дитину, а польська аварія – зятя. Старша дочка у тяжкому стані нині перебуває в польському шпиталі.

"В неї дитина маленька, два рочки. Вони планували бути там до вересня, щоб приїхати город копати, картоплі", - розповіла сусідка Людмила Любінська.

Викопати картоплю на городі планував і чоловік Тетяни. За місяць до від'їзду на заробітки дружина народила другу дитину.

"Пан просив, щоб він ще на осінь приїхав. Ще дзвонив до мене, чи я його пущу, що ще на осінь до Польщи. Та казала: як не буде такої роботи, то поїдеш", - знадує дружина загиблого Тетяна Матесюк. Чоловік Тетяни – водій, який віз українців на зміну на консервний завод.

"Він їх возив на роботу, з роботи, там було дві зміни. Він пару раз на день тою дорогою їздив. В неділю я до нього дзвонила. Казала, що мені дуже поганий сон снився. Кажу, будь там обережний на дорозі, він каже: не переживай, всьо добре", - розповіла Тетяна.

Для більшості людей поїздка за тілами своїх рідних буде першою подорожжю за межі України. Саме тому в багатьох немає закордонних паспортів, що й відтягує в часі процес перевезення загиблих додому.