Вимагаючи гроші на «кусок хліба» цигани у Тернополі вдаються до погроз

Ви теж ставали свідками картини, коли мати-циганка волочить дитину по маршрутках та автобусах, випрошуючи гроші на кусочок хліба? 

Якщо у вас просто прохали та, отримавши чи не отримавши «копійку», проходили далі, – вважайте пощастило, бо до нас надходять відгуки читачів, котрим «смугляві» погрожували, використовували нецензурну лексику при малолітніх дітях та влаштовували п’яні «розбори польотів».

Цигани часто просять гроші на кусок хліба. Тернополянин Іван, до котрого підійшла смугла жебрачка, вирішив не подавати грошей, а купити жінці хлібобулочний виріб самостійно. Попросивши «Азу» зачекати його декілька хвилин, повернувся із продуктового із хлібиною. Втім, далеко не слова подяки та сльози розчулення він побачив у погляді циганки: «відбірна» лайка із прокльонами разом із буханкою полетіли у доброзичливого та кмітливого чоловіка.

Зовсім інша ситуація трапилась із молодою дівчиною, котра, приїхавши із відпочинку, чекала родича на вокзалі:

«От, значить, стою я на  залізничному вокзалі, чекаю на  машину, що має забрати мене додому і тут підходить циган. Витягує із кишені ядучо-рожевий блиск для губ та каже: «Давай гроші або пирсну  цим на тебе!» Я ж якраз в новому пальто стояла і якось так вийшло, що й людей навколо – не густо. Якщо серйозно, то була ошелешена…А він, знай, натискає на тюбик і усміхається криво…Не знаю, звідки в мені стільки злості і сміливості тоді з’явилось, але я, як гукну йому: “Ану пішов звідси!»…Та й таки відійшов.

А от подрузі моїй менш пощастило: до неї  та її знайомих підійшло маленьке циганча і каже: «Ти – 50 капєєк, ти – 50 і ти – тоже. Бо плюну» І набрало повні щоки слини. Вони від того циганчати відмахувались, перейшли на іншу сторону вулиці, а воно за ними! Врешті таки харкнуло…Прямісінько на нову сумку подруги…»,- розповідає тернополянка Оля.

А ще один місцевий житель, Володимир, розповів, що чекав із чотирирічним сином  маршрутку на зупинці: «Глядь –  а тут  цигани підходять, ледь не увесь табір: кричать, дебоширять, матюкаються…Аж вуха сохнуть, хоч бери малого і кудись тікай! А ще циган із того гурту вийшов із дитиною на руках, сам весь у татуюванні, п’яний, а дитя з коростою, брудне – аж страшно глянути…І куди міліція дивиться?..»

Дійсно, куди ж дивиться міліція?  Про це Ltdaily.info запитали у секторі зв’язків з громадськістю УМВС у Тернопільській області.

Нам розповіли:

“Незалежно від того, якої національності підходить людина і вимагає гроші, треба по мобільному телефону набрати 102, де б ви не знаходились. Якщо це в районі залізничного вокзалу, то там є чергова частина міліції, є міліціонери до них і звертатися.

Вимагати гроші — це протиправне діяння із кримінальною відповідальністю.  Немає значення, де підходять і вимагають гроші, одразу потрібно дзвонити в міліцію. Для цього є патрульні служби, мобільні наряди ДАІ, служби охорони, які зможуть під’їхати і відреагувати.

Заборонити циганам ходити містом ми не можемо, періодично, ці категорії людей, відпрацьовуємо. Позбавляти їх батьківських прав ми також не маємо права, тому що ці люди не є мешканцями нашої області, а, як правило, приїжджі. Багато з них – без паспортів. У випадку порушення ними громадського порядку або вчинення кримінальних діянь, ми їх притягуємо до адміністративної кримінальної відповідальності.

Щодо перевірок, то, безумовно, вони проводяться, але справа в тому, що це їхній бізнес. Ми їх періодично затримуємо, доставляємо, встановлюємо особи, складаємо на них адміністративні протоколи і виселяємо за межі області. Через деякий час вони знову приїжджають. Ці люди мігрують по Україні та по західному регіону. Вони не залишаються поза нашою увагою.”