
21:20, Вчора
"Пенсіонерам в Україні готують масштабні та вражаючі зміни, такого не чекав ніхто": для кого зменшать виплати?

В Україні планують провести пенсійну реформу, яка змінить суми виплат для деяких пенсіонерів. Мета уряду – забезпечити справедливість при індексації виплат. Тому отримувачі спецпенсій можуть бути розчаровані виплатами – після реформи вони можуть помітно зменшитися.
Як інформує "OBOZ", про це міністерка соціальної політики Оксана Жолнович заявила у подкасті Центру економічної стратегії (ЦЕС). За її словами, в Україні часто трапляється, що громадяни з однаковими зарплатами та стажем, але вийшли на пенсію в різний час, отримують різні суми виплат.
Також Кабмін хоче виправити несправедливість у системі спеціальних пенсій. Наразі окремі категорії пенсіонерів можуть користуються трьома типами пільг, завдяки чому отримують значно вищі виплати:
можливістю дострокового виходу на пенсію; зниженим страховим стажем; підвищеним рівнем заміщення заробітку.
Таким чином особи із спецпенсіями можуть отримувати від 70% до 90% попереднього заробітку, тоді як звичайна солідарна пенсія передбачає для звичайних українців приблизно 40%.
Крім того, Оксана Жолнович звернула увагу на іншу несправедливість. Так, особи, що перебувають на пенсії 10-15 років, можуть подавати заяву на перерахунок, в результаті чого виплати визначають на основі актуальних заробітних плат на посаді, яку вона обіймала до виходу на пенсію. Але при цьому не враховується, що умови роботи в різні часи (наприклад, для військових чи працівників ДСЕС 20 років тому і зараз) суттєво відрізнялися.
Крім того, пенсійна реформа включатиме запровадження єдиного формату індексації – відповідний законопроєкт вже підготовано. Відповідно до нього, абсолютно всі пенсії планують переглядати за єдиними правилами, враховуючи рівень інфляції.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:14, 27 листопада 2024 р.
live comments feed...