Два прем’єрні твори та кращі зразки симфонічної музики у виконанні тернопільського симфонічного оркестру зіграють у філармонії у понеділок, 1 жовтня. Початок - о 19.00 на відкритті концертного сезону. А ще 1 жовтня – Міжнародний день музики.
В новому сезоні для глядачів готують чимало сюрпризів і новинок. Так на відкриття концертного сезону запросили соліста з Великобританії – нашого земляка Олеся Клока. Він гратиме концерт соль-мажор для фортепіано з оркестром французького композитора Моріса Равеля.
- Нам вдалося домовитися з Олесем про виступ у Тернополі, хоча в нього на три роки вперед розписаний графік концертів, - говорить директор обласної філармонії Ярослав Лемішка.
Олесь – внук відомого музиканта та диригента Теодора Хмурича. Зараз Олесь Клок є студентом консерваторії в Глазго. Він народився в Тернополі, вчився в нашому музучилищі. Але вже вісім років живе з батьками у Великобританії.
- Я вже мав репетицію з симфонічним оркестром філармонії. Вони грають на високому рівні, - каже Олесь Клок.
Для обласної філармонії це буде вже 73-й концертний сезон. Його традиційно відкривають у Міжнародний день музики, пише "20 хвилин".
Концерт симфонічного оркестру буде мати два відділення. У першому глядачів чекає прем’єра. Адже обидва твори цих французьких композиторів у Тернополі будуть звучати вперше, розповідає диригент симфонічного оркестру Мирослав Кріль. Це - “Римський карнавал” Гектора Берліоза та концерт для фортепіано Моріса Равеля.
- Концерт для фортепіано з оркестром Равеля присвятили видатній французькій піаністці Маргаріті Лонг, - розповідає Мирослав Кріль. – Цей твір вважають одним з найдовершеніших зразків піаністичного мистецтва.
У другому відділенні прозвучать кращі зразки симфонічної музики, як-от “Половецькі танці” з опери “Князь Ігор” Олександра Бородіна, “Румунська рапсодія №1” Джордже Енеску, “Баркарола” з оперети “Казки Віденського лісу” Жака Оффенбаха та інші твори, продовжує пан Кріль.
А вже за кілька днів після відкриття сезону – 4 жовтня - тернополян чекає ще одна цікава подія – концерт, присвячений 140-й річниці від дня народження Соломії Крушельницької за мотивами п’єси Богдана Мельничука та Івана Ляховського.