З 21 листопада 2012 р. по 25 лютого 2013 р. у відомому музеї Лувр відбудеться виставка «Скульптор бароко в Україні середини ХVІІІ сторіччя: Йоганн Георгій Пінзель». Про це 10 жовтня, під час брифінгу в Будинку Уряду, повідомив Міністр культури Михайло Кулиняк.
«Це перша в історії сучасної України масштабна виставка одного автора, представлена у Луврі. Вперше Україна на такому високому міжнародному рівні презентує найкращі зразки свого мистецького надбання», - підкреслив Михайло Кулиняк.
За словами Міністра культури, всі роботи для експонування відбирали французькі спеціалісти: з 7 по 10 квітня цього року на запрошення Львівської облради в Україні перебувала делегація департаменту скульптури Лувру. Французькі фахівці відібрали 28 творів з Музею сакральної скульптури Львівської національної галереї мистецтв (15 експонатів), Музею мистецтв Прикарпаття (Івано-Франківський обласний художній музей (3 експонати), Тернопільського обласного краєзнавчого музею (7 експонатів), Тернопільського обласного художнього музею (2 рельєфи, які знаходяться на тимчасовому зберіганні в церкві Покрови Пресвятої Богородиці у Бучачі) та єдину кам`яну скульптуру – статую Святого Онуфрія з храму у селі Рукомиш Бучацького району.
«Для французьких музейників ім`я Пінзеля стало справжнім відкриттям», - сказав МихайлоКулиняк.
З самого початку організації цього проекту французька сторона взяла на себе транспортування, страхування та рекламу виставки, а також видання каталогу на французькій мові. Згідно підписаних договорів між Львівською національною галереєю і Лувром, роботи повинні повернутися в Україну до 15 квітня 2013 року.
Але, можливо, до Лувру відправляться не 28, а 27 творів українського майстра. Як відомо, селяни Рукомиша не погоджуються із транспортировкою до Франції святого Онуфрія, яка вважається одним з найкращих творів геніального скульптора.
Довідково:
Йоганн Пінзель – один із найвидатніших, але, водночас, і найзагадковіших європейських скульпторів ХVІІІ століття, якого нині називають «українським Мікеланджело». Про його особистість мало що відомо: ніхто не знає, де і коли він народився, відомо лише, що помер він у Бучачі у досить молодому віці і залишив після себе майже 40 учнів. Всі його твори носять сакральний характер – він не робив скульптур на теми світського життя.
Виставка у Луврі надасть можливість ввести у світовий культурний обіг мистецьку спадщину цього геніального скульптора, творчість якого досі була відомою лише вузькому колу фахівців.