Чим корисна тернополянам реформація медзакладів Тернополя?

На своїй сторінці у Фейсбуці Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я України, закликає керівників медичних закладів до кінця 2018 року змінити установчі документи.  

Від автоматизації медичних закладів Тернополя виграють й тернополяни: покращення якості медицини в місті, надання кваліфікованої допомоги та впевненість у правильності діагнозів та лікування.

«Це можливість підвищувати зарплати медичним працівникам, приймати управлінські рішення без погоджень “згори“, припинити “утримуватися” і почати заробляти. Якщо коротко - попрощатися з совком. Але для цього кожен медзаклад має зробити своє “домашнє завдання” - пройти процес автономізації.

Медзаклади первинної медичної допомоги, які зробили це, змогли укласти договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України та перейти на нову модель фінансування та ринкової конкуренції - гроші за пацієнтом.

Приклади, як зміни позначилися на житті цих медзакладів та персоналу, наша команда збирає по всій країні".

На прикладі Одеської області Уляна Супрун розшифровує секрети успіху тамтешніх медиків. Так:

«В Балтському центрі первинної медико-санітарної допомоги зарплата сімейних лікарів зросла в середньому в 3 рази. Лікарка, яка підписала 1795 декларацій, отримала в липні - 16011 грн. У червні її дохід становив усього 5834 грн.

Ще одна сімейна лікарка, яка має 1770 декларацій з пацієнтами, у липні отримала на руки зарплату у розмірі 13261 грн. У червні мала - 3349 грн.

Кошти на це керівництво закладу отримало завдяки виплатам Нацслужби здоров‘я - за два місяці це загалом понад 500 мільйонів гривень комунальним і приватним закладам, а також лікарям, які працюють як ФОПи. І це тільки початок - дохід зростатиме, пропорційно до зростання підписаних декларацій з пацієнтами".

Чому кожен медзаклад повинен почати з автономізації саме до кінця 2018 року? Усе тому, що лише до кінця цього року закон передбачає суттєво спрощений режим перетворення медичних закладів на комунальні некомерційні підприємства. Це означає, що чинні положення законодавства дозволяють зменшити фінансові витрати на автономізацію та мінімізують ризик блокування процедури.

Це  ж стосується кожного комунального медичного закладу. Адже, трансформація системи охорони здоров‘я набирає обертів. Наступні її етапи вже погоджені з Міністерством фінансів України та ухвалені Прем’єр-міністром України.

З 2019 року розпочнуться зміни у фінансуванні спеціалізованої (амбулаторної) медичної допомоги: вони почнуть укладати договори з НСЗУ, а з 2020 року - заклади стаціонарної медичної допомоги.