Мати чоловіка обурена, бо через подібне сина можуть подати в розшук чи суд за ухиляння. А хлопець, який пройшов сім кіл пекла на війні і був поранений під Авдіївкою, зараз на навчанні за кордоном.
- Та що ж це таке – щороку подарунок до дня народження Порошенка у вигляді повістки в дверях, - обурюється Любов Бурак, мати двох учасників бойових дій, вже комісованих з армії за станом здоров’я. – Двоє моїх синів служили, мали контузії – отримали їх під Авдіївкою і були комісовані за станом здоров’я. Обидва просились на контракт. Але через проблеми зі здоров’ям їм відмовили. А тут – знову повістка в дверях, де викликають до військкомату, бо треба відслужити… строкову службу.
Цей «цирк» із повістками повторюється вже третій рік поспіль, обурюється Любов Бурак. Цього року, акурат в день народження Порошенка, знову в дверях «подарунок» у вигляді запрошення на строкову службу. Причому хто, коли приніс і яким чином примудрився тихенько запхати папірець в двері – не чула ані господиня, ані сусіди, пише 20 хвилин.
- Третій рік поспіль той самий маразм, - скаржиться жінка. - Мої сини у серпні 2016 року демобілізувались. Скільки це ще може тривати? Я не переживаю за службу. Але ж на них можуть подати до суду за ухиляння від служби. А вони обидва вчаться у Польщі.
В кожного з синів є документи про поранення
Жінка майже впевнена, що папірець принесли з жеку. Ніхто в двері не дзвонить, не стукає. Просто запихають в одвірок і утікають. Рік тому одну з працівниць жеку господиня застукала так би мовити на гарячому – тоді повістку принесли старшому, Іванові. Цього року нею ощасливили молодшого Мар’яна.
- Запихання повісток у двері – це порушення закону, - каже мати двох бійців та знана людина у Тернополі. – Окрім того, на папірцеві, який нам всунули у двері – немає навіть дати, коли потрібно з’явитись до військкомату. Це вже не смішно. Не смішно, бо через цей абсурд реально можуть подати до суду чи в розшук за ухиляння. Хоча в цій державі я вже нічому не дивуюсь.
Кожен із синів пані Любові має офіційні документи про поранення, отримані на війні. Є також папери про те, що чоловіків комісовано з війська саме за станом здоров’я.
- Я ходила до військкомату, пояснювала, писала папери, надавала документи, вони відмічали у себе, обіцяли перевірити – і результат: щопівроку концерт повторюється, - обурюється Любов Бурак. Коли минулоріч така ж повістка прийшла старшому синові, Іванові, той таки пішов сам до військкомату. Там здивувались, мовляв, чого прийшов – ми ж тебе комісували. Тоді чоловік написав заяву, долучив до неї всі документи та підтвердження.
Повістки розносять жеки або ОСББ
- Смійтесь – не смійтесь – через півроку повістка знов прийшла, - гірко жартує Любов Бурак. Повістки приносять працівники жеку чи ОСББ, військкомати до цього стосунку не мають і прослідкувати цей процес важко, пояснили в обласному військкоматі. Можливо, в даному обслуговуючому підприємстві не врахували оновлених списків, наданих військовим комісаріатом.
Щодо відсутності дати – її проставляють вже в повістці, коли викликають потенційного призовника, що пройшов медогляд і підходить за всіма показниками для строкової служби – для відправлення до військової частини, де проходитиме службу.
Щодо конкретної повістки – у військкоматі обіцяли з’ясувати та повідомити редакцію про результат.