Весною, коли в повітря потрапляє величезна кількість пилку, що утворюється під час цвітіння дерев, чагарників і трав, багато мешканців Тернопілля можуть страждати на алергію.
Поліноз або сінна лихоманка, як називали це захворювання в минулому, – сезонне алергічне захворювання, що виявляється в період цвітіння рослин, що запилюються вітром.
Дехто з мешканців Тернопільщини вважає, що аби уникнути алергії, досить не наближатися до окремих рослин-«алергенів».
Однак головний позаштатний імунолог управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Христина Господарська наголошує, що причина виникнення поліному – не вид рослини, а концентрація пилку в ній. Поширюючись разом з вітром, пилок розноситься на великі відстані і при вдиханні потрапляє на слизові людини.
— Сила алергічної реакції та важкість клінічних проявів алергії залежить не від того, яка рослина. В кожного, хто схильний до поліному, є різна сприйнятливість до тих чи інших представників флори. Алергію викликає тільки пилок, який міститься в рослині, саме тому прояв недуги залежить від його концентрації у просторі. До того ж є люди, для яких пилок рослин – абсолютно безпечний, проте вони можуть страждати на алергічні захворювання, що викликаються шерстю тварин, — розповіла Тернополянам Христина Господарська.
Багато тернополян страждають на алергію
15:28, 11 квітня 2019 р.
Суспільство