Бельгійську платну чи індійську безкоштовну. Саме перед таким вибором стоять батьки, дітей яких необхідно вакцинувати. Мова йде про щеплення від дифтерії, стовбняка та кашлюка. Про різницю між вакцинами - у сюжеті Т1 Новини.
Через декілька днів, після літніх канікул, п'ятирічний Захарчик знову піде у дитячий садок. Та аби захистити дитину від небезпечних інфекцій, мама вирішила зробити чергове щеплення. Цього разу вакцинуватиме проти кашлюка, правця та дифтерії. Мама хлопчика зізнається, що стояла перед важким вибором - яку з вакцин обрати.
"В нас в поліклініці проводиться індійська вакцинація, а я купляла свою бельгійську. Тому, що чула, що дитина краще її перенесе. Можливо не буде температури. Тому я не пошкодувала свої коштів аби забезпечити цю вакцину", - каже мама Захара Людмила Пйонтко.
Людмила і Захар заходять в лікарню. Перед тим, як зробити щеплення, стан хлопчика перевірила педіатр та переконалась чи немає жодних протипоказів для вакцинації. Після згоди лікаря, з вакциною на руках Людмила разом із Захарчиком прийшли у кабінет щеплень. Пройшло декілька хвилин і справу зроблено. Медсестра порадила мамі слідкувати за станом сина та наступного дня прийти на прийом до лікаря, аби переконатись чи все пройшло добре.
"В нас є своя вакцина індійська, але мама вирішила, що вона купить за свої кошти. Індійську не захотіла, хоча вони безпечні. Просто слід контролювати, щоб не допустити високої температури", - каже медсестра кабінету щеплень поліклінічного відділу педіатричного відділення №5 КНП "Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня" Марія Олійник.
Бельгійська вакцина вартує в аптеці близько 900 гривень, каже Людмила, в той час як індійську в поліклініках видають безкоштовно. Про різницю між ними поясним нам лікар Володимир Кучма.
"Чогось так в природі повелося і люди розказують один одному, що вона може давати реакцію, може давати ускладнення. На сьогоднішній день офіційно зареєстрованих реакцій на дану вакцину немає. На будь-яку вакцину може бути алергічна реакція, температура, але це не є ускладнення, це природній процес", - наголошує заступник директора з амбулаторно-поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Володимир Кучма.
Згідно статистики, за минулий рік близько двох з половиною тисяч дітей щепили проти кашлюка, правця та дифтерії. Більше тисячі з них - державною вакциною.