Тернопіль: новий центр швидкої допомоги створюватимуть на базі центру 10-річної давності?

Швидка медична допомога в області працює у звичайному режимі. Йде підготовка до її реформування. 

Відбулася нарада з питань реформування служби екстреної медичної допомоги в Тернопільській області. Зібрання провів перший заступник голови обласної ради Сергій Тарашевський, який зазначив, що згідно із вступом в дію Закону України «Про екстрену медичну допомогу» передбачається створення єдиної системи екстреної медичної допомоги.

 «Це відбуватиметься шляхом реорганізації всіх існуючих підрозділів служб швидкої допомоги, медицини катастроф, їхнього об’єднання зі створенням єдиної потужної оперативно-диспетчерської служби. При формуванні обласного бюджету враховано норми Закону України «Про екстрену медичну допомогу» в частині передачі видатків на функціонування станції швидкої медичної допомоги та невідкладної допомоги (які перейменовуються в станції екстреної (швидкої) медичної допомоги) з бюджету міста Тернополя та районних бюджетів до обласного бюджету. Таким чином, нам потрібно обговорити питання впровадження  цього Закону та створення комунального закладу Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний центр екстреної медичної допомоги  та медицини катастроф», – зазначив Сергій Тарашевський.

Участь у нараді взяли депутати обласної ради та рад різних рівнів, представники управління охорони здоров’я ОДА, працівники центрів швидкої допомоги області, медики.

Про вимоги закону, шляхи реалізації його в області повідомив присутніх начальник управління охорони здоров’я ОДА Михайло Буртняк. «Найперше, – зазначив виступаючий, – хочу заспокоїти громадськість – швидка медична допомога з першого січня в усій області, як і в Україні, працює у звичному режимі, жодних проблем у її роботі немає».

Михайло Буртняк повідомив, що при підготовці до реформування швидкої допомоги були створені робочі групи, які напрацювали шляхи впровадження змін, розробили програму та концепцію реформування швидкої медичної допомоги.

Присутні на нараді депутати обласної ради Наталка Турецька,  Марія Чашка, Володимир Курило, Ігор Вардинець, Євген Дутка наполягали на тому, щоб реформування проводилося поступово і виважено. Вони також зазначили, що програма реформування швидкої медичної допомоги та концепція реформування повинні бути заслухані на сесії обласної ради. Народні обранці також висловили пропозиції, що Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф можна створити на базі уже існуючого з 2003 року при обласній лікарні територіального обласного центру екстреної медичної допомоги.