Тернополяни знатимуть своїх дільничних інспекторів в лице

До багатьох тернополян та жителів області правоохоронці уже завітали з «Візитом», до решти обов’язково навідаються найближчим часом. Відрекомендувавшись та назвавши свою посаду, шерифи вручають краянам власні візитівки із корисною інформацією: контактним телефоном, адресою дільниці, графіком прийому громадян.

Ще одним обов’язковим елементом візитної картки є фотографія дільничного. Окрім цього міліціонери цікавляться, хто проживає у помешканні, просять показати паспорт та реєстрацію, запитують чи немає у громадян скарг на чиюсь агресивну поведінку. Під час обходу помешкань правоохоронці також розповідають як можна вберегтись від шахраїв, дають поради стосовного того, як убезпечити себе від квартирних та кишенькових крадіжок.

- Ця акція є корисною і для нас, працівників правоохоронних органів, – зазначив Юрій Яржемський, який обслуговує село Байківці Тернопільського району. – Дільничний повинен знати кожного, хто проживає на довіреній йому території, бути в курсі нагальних проблем, щоб оперативно реагувати на кожне звернення.

І дійсно, за два роки капітан міліції добре вивчив усіх мешканців приміського села, знає кому порадою допомогти, а кому і відповідальністю пригрозити.

– Намагаюсь регулярно навідуватись у домівки до сімей, де панує не зовсім благополучна атмосфера – розповідає дільничний. – Операція «Візит» – це ще одна зручна можливість поспілкуватись з підопічними та вручити їм візитку з важливою інформацією.

Так, частим гостем шериф є у домівці молодого подружжя, яке не один рік зловживало наркотичними засобами. Зараз обоє пройшли курс лікування, виховують малолітню дитину. І ніби все потроху налагоджується. Та все ж ця сім’я на особливому контролі міліціонера, адже саме зараз надзвичайно важливо підтримати їх, допомогти не зійти з правильного шляху.

Робота дільничного не залишається непоміченою. Більшість мешканців села уже добре знають Юрія Яржемського та часто звертаються за допомогою. Буває, що поради шерифа просить навіть сільський голова.

- Часто питання, із якими до мене звертаються односельчани, належать до компетенції нашого дільничного, в таких випадках обов’язково консультуюсь з ним, відтак, разом приймаємо рішення, – зазначив голова Байковецької сільської ради Анатолій Кулик.

Завжди бути у курсі подій намагається і виконуючий обов’язки начальника сектору дільничних інспекторів Підгаєцького райвідділу міліції Руслан Морман. Вже понад півроку він обслуговує районний центр, а також села Старе Місто та Галич. На ввіреній йому дільниці проживає майже п’ять тисяч чоловік – під час операції «Візит» побуває у багатьох з них. За короткий проміжок часу, відколи працює, Руслан Васильович встиг познайомитися з багатьма, зараз прагне знати кожного.

- Робота дільничного важка, але цікава, – зізнається Руслан Морман. – Щодня доводиться спілкуватися з різними людьми. Для них ти і лікар, і психолог, і міліціонер, одним словом спеціаліст широкого профілю. Від того, як ти працюєш, залежить, чи довірятимуть тобі люди.

Звісно, у шерифа ненормований робочий день, буває телефонують і серед ночі, і у вихідні. Здебільшого Руслан Васильович має справу з випадками хуліганства та сімейними сварками. На дільниці є декілька проблемних родин, в яких вже звикли до візитів міліціонера. Також на його території проживає чимало одиноких людей похилого віку. Про них дільничний теж ніколи не забуває. У їх домівки приходить аби поцікавитися життям, посприяти у вирішенні нагальних проблем. Адже часто саме ця категорія людей є найменш захищеною і стає об’єктом злочинних посягань. В рамках операції «Візит» Руслан Морман залишить людям свої візитівки, аби знали куди їм звертатися.

В обласному центрі, на відміну від сільської місцевості, дільничним працювати, напевне, найважче. У багатоквартирних будинках не завжди навіть сусіди знайомі між собою, а от міліціонер повинен знати всіх.

- Завдяки «Візиту» познайомився вже із більшістю мешканців будинків, що розташовані на моїй дільниці, – ділиться власним досвідом шериф із Тернополя Володимир Музика. – Люди зазвичай радо зустрічають мене, цікавляться роботою дільничного та самою профілактичною операцією, розповідають про наболіле, адже не в усіх є час прийти в громадський пункт охорони правопорядку.

Часто тернополяни звертаються зі скаргами на сусідів, або повідомляють про факти домашнього насильства, у таких випадках намагаюсь діяти негайно. Запрошують і до навчальних закладів. Часто це профілактичні візити, адже присутність людини у формі дисциплінує підлітків, але бувають випадки коли мені доводиться спілкуватися з юними порушниками закону та їх батьками. Під час таких бесід важливо не осудити, а допомогти.

Ще однією особливістю профілактичної операції «Візит» у великих населених пунктах є те, що дільничні на Тернопіллі роздають інформаційні буклети в місцях великого скупчення людей, у супермаркетах, на зупинках громадського транспорту. Таким чином правоохоронці намагаються ознайомити людей із правилами безпеки.

Відтак, хоч операція «Візит» і обмежена в термінах, але про дільничних, насамперед молодих, за цей час дізнаються якнайбільше жителів області.