Найм будинку в сусідній області закінчилося для мешканця обласного центру втратою грошових коштів. За даним фактом працівники Тернопільського відділу поліції відкрили кримінальне провадження.
Зі слів потерпілого в мережі Інтернет він знайшов оголошення про оренду будинку в Карпатах за вигідною ціною. Аферист діяв впевнено, адже коли до нього зателефонував тернополянин, пройдисвіт запевнив, що помешкання вільне. Але через деякий час він перетелефонував і повідомив, що охочих десятки й для того, щоб “притримати” квартиру, він має перерахувати гроші. Чоловік без роздумів здійснив транзакцію, переказавши 3000 гривень. Вже наступного дня, коли заявник намагався зв'язатися з орендодавцем останній не відповідав, а згодом й взагалі вимкнув телефон.
Відомості про подію правоохоронці внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 ККУ.
Працівники наголошують мешканцям Тернопільщини прості та ефективні поради, які допоможуть орендарям захиститися від шахраїв, вибираючи житло для найму.
Перш за все:
- перевіряйте всі наявні документи на орендовану квартиру. Зверніть увагу на форму власності, кількість власників. Уточніть, чи всі вони згодні на здачу квартири в найм.
- зробіть копію і перевірте документи власника житла. Порівняйте їх з даними в документах на квартиру;
- постарайтеся перевірити історію квартири, що здається. Пробийте адресу на сайтах оголошень про нерухомість, щоб зрозуміти, як давно шукають орендарів. Можливо, вдасться знайти відгуки про власників;
- домовляйтеся про повний розрахунок за квартиру тільки в момент заїзду. Якщо власники наполягають на заставі або передоплаті – внесіть мінімально можливу суму. При добовій оренді не сплачуйте заставу або завдаток на карту. Пам'ятайте, що передоплата за ненадані послуги підвищує шанси шахраїв;
- перевіряйте фотографії житла через пошук Google, щоб дізнатися, чи відповідають зображення вказаній адресі та об'єкту.