"Штам "Дельта" перехитрив молодь": лікарі попередили про страшні симптоми, що маскують хворобу

Штам Дельта, відповідно до заяви, зробленої 22 вересня експертами ВООЗ, наразі домінує серед випадків інфікування в усьому сіті. Дослідники активно вивчають цей різновид коронавірусу, зазначаючи, що зараз штам Дельта має значно коротший інкубаційний період.

Як інформує "НВ" з посиланням на публікацію в журналі Nature, теперішній інкубаційний період має наступні характерні ознаки:

-після інфікування симптоми проявляються швидше, аніж у випадку інших штамів, через дуже високу концентрацію вірусних частинок (ще до цього дослідження китайських вчених показало, що в ПЛР-тестах інфікованих Дельтою вона може бути в 1000 разів вища, аніж у зразках пацієнтів першої хвилі пандемії);

-в середньому пацієнти відчувають перші симптоми через 5,8 дні після зараження штамом Дельта;

-через високе вірусне навантаження інфіковані штамом Дельта часто заражають інших людей саме в цей період, ще до появи симптомів (74% випадків зараження Delta відбуваються в передсимптомній фазі — в середньому ознаки захворювання з’являються лише через дві доби (1,8 дні) після того, як ПЛР-тест людини вже є позитивним);

-у вакцинованих осіб на 65% менше шансів заразити когось навіть штамом Дельта, ніж у невакцинованих. 

З’являється все більше свідчень, що перші дні перебігу COVID-19 легко сплутати з проявами сильної застуди.

Зазначені вище дані ZOE COVID Symptom Study підтверджують, що нежить і чхання, які раніше не вважалися характерними ознаками коронавірусної інфекції, тепер набагато поширеніші — разом з болем у горлі та головним болем.

Цю особливість ще влітку 2021 відзначив Тім Спектор, професор генетичної епідеміології в Королівському коледжі Лондона, який керує науковою обробкою даних ZOE COVID Symptom Study.

"COVID тепер діє інакше", — розповідав він у спеціальному відео на YouTube. — "Це більше схоже на сильну застуду, особливо серед молодих пацієнтів, чого люди не усвідомлюють".