Тернополяни закрили в квартирі маленьке «бембі» та не хочуть віддавати його у заповідник

Більше тижня у квартирі тернополян жила маленька козуля, яку ті привезли з лісу. Віддавати її у заповідник люди вперто відмовляються. А правоохоронці, які зайнялись справою, не можуть застати тернополян удома

Фото маленького “бембі” на вулицях нашого міста надіслав у редакцію 20 хвилин читач. Як виявилось, тернополянин Петро Барановський, який мешкає у будинку за адресою бульв. Просвіти 8, привіз звірятко з лісу. З’ясовувати подальшу долю козулі вирушили журналісти.

- Йшов додому попри сусідній будинок, що на Просвіти, 8. Побачив у дворі дивну картину - діти грались із дитинчам козулі, - розповідає тернополянин Михайло (прізвище редакції відоме - прим. ред.). - Виявилось, один із жителів будинку привіз звірятко з лісу. Я запитав, що він планує робити з ним, чи віддасть у зоопарк. Та чоловік нічого конкретного не відповів. Після цього я ще декілька разів бачив, як він вечорами вигулює козулю у дворі будинку.

Про звірятко у дворі знає кожен, кого не спитай. Люди підказують мені номер квартири, де живе маленьке “бембі”. Та одразу зупиняють, мовляв, покупці вже були. Проте чоловік не продасть звірятко, поки воно не підросте.

Тримати вдома дикого звіра заборонено. Поспілкувавшись із людьми, набираю на домофоні номер квартири. Відповідає мені жіночий голос. Після запитань про козулю жінка виходить на вулицю.

- Ми були з чоловіком на чорницях у лісі, - розповідає тернополянка, яка представилась Ольгою. - Побачили звірятко, яке лежало у траві. Мами поруч нема, а воно таке немічне. Ми і взяли його. Напевне, мама лишила дитинча, бо не могла вигодувати.

Та тримати диких тварин вдома забороняє "Закон про тваринний світ". Якщо ж люди підібрали хвору тварину, повинні здати її у заповідник чи зоокуток, пояснює голова районної організації товариства мисливців та рибалок В'ячеслав Веселяк.

- Це погано, що люди піймали звірятко. Козуля не могла покинути його. Вона відходить, коли поруч люди. А потім повертається, - розповідає пан Веселяк. - За "Законом про тваринний світ" вилучати диких тварин з природи і тримати вдома не можна. За це передбачено штраф - до 800 гривень. А якщо з твариною щось станеться з вини людей, штрафують до 8000 гривень.

Повертати тварину в ліс тепер не можна, вона там не приживеться. Удома для звіряти теж не найкращі умови, додає пан Веселяк.

Та віддавати козулю тернополянка категорично відмовляється. Каже, що відвезуть її у село і будуть тримати разом з іншою живністю.

- Ми годуємо малого молоком. Воно вже ожило, стало веселішим, - продовжує пані Ольга. - Я чула, в яких жахливих умовах живуть тварини у зоокутках. Ми переживаємо про звірятко, воно нам — як рідне. Будемо самі його доглядати. А коли виросте, то відвеземо у село.

На питання, у яке село відвезуть звірятко, жінка не відповідає. Прізвище називати вона не хоче, давати номер свого телефону також відмовляється. Щоправда, козулю виводить. Звірятко перелякане, сусіди знову починають обмацувати його і радіти.

Знайшли безпечне помешкання. Перед тим, як звернутись до екологів, ми вирішили підшукати безпечне помешкання для маленького "бембі". Після декількох невдалих спроб таки вдалось прилаштувати звірятко. Із радістю погодились взяти косулю в "Центр реабілітації диких тварин", що у Галичі. Там уже живуть три маленькі косулі, є всі необхідні умови для догляду, каже директор центру Володимир Бучко.

Зверталися також в екологічну інспекцію. Там підтверджують, що диких тварин удома тримати не можна. Але виїжджати до тернополян, які тримають косулю, відмовляються.

- Ми не можемо зайти в квартиру і робити обшук без міліції. Якщо нам повідомлять, що побачили тварину на вулиці, то ми виїдемо, - каже заступник начальника Державної екологічної інспекції у Тернопільській області Едуард Ференц. - Звертайтеся в міліцію, а далі вже ми підключимось.

Зрештою, викликали міліцію, набравши "102". На місце приїхали чергові працівники правоохоронних органів Тернопільського міськвідділу міліції. Та у квартирі разом з правоохоронцями застали тільки стареньку бабусю, яка представилася Ганною Борсук. Вона була на милицях і погано чула. Та нам вдалось з’ясувати, що козуля живе у цій квартирі. Донька і зять поїхали в Монилівку, що у Зборівському районі, каже пані Ганна. Стає відомим і прізвище сім’ї - Барановські.

- Косулю вони взяли з собою, бо я не можу за нею дивитись. Вона така гарненька, маленька, ми її полюбили, - продовжує пані Ганна. - Не знаю, що далі будуть робити з нею. Взяли в село похвалитись людям. Напевно, увечері привезуть.

Зникли і тернополяни, і козуля

Черговий правоохоронець, який прибув на виклик, повідомив нам, що справу передадуть дільничному, він буде її розслідувати.

Одночасно зв’язалися із дільничним у селі Монилівка. Він підтвердив, що Петро Барановський має там будинок. Дільничний пообіцяв зайнятись справою.

Через день після виклику міліції журналістам із чергового відділку телефоном повідомили, що власники нібито випустили козулю до лісу. Коли кореспонденти ще раз прийшли до квартири сім’ї Барановських, косулі дійсно там вже не було. Син Петра знову стверджував, що її випустили у ліс.

У Монилівці правоохоронці повідомили, що нікого в будинку Петра Барановського не застали . Жителі села, яких вони опитали, козулі не бачили.

- Сараї на подвір’ї у чоловіка закриті, ми не знаємо, що там. А йти з обшуком не маємо права, - говорить начальник сектору дільничних інспекторів відділу міліції у Монилівці Микола Смакула. - Підемо ще раз до будинку, подивимось, чи не з'явився пан Барановський.

Упродовж декількох наступних днів, за словами правоохоронців, тернополян, які привласнили собі козулю, не було ні в місті, ні на дачі. Де наразі звірятко - невідомо.