Військовий та вчитель Тарас Ткачук написав Ткачук написав підручник з української мови для 5 і 6 класів під час того, як перебував на передовій. Один із підручників уже друкують і ним користуватимуться українські школярі.
Про це розповідає "Суспільне".
Із початком повномасштабного вторгнення Тарас Ткачук вступив до лав територіальної оборони без будь-якого військового досвіду. Чоловік розповідає, що частіше працював тоді, коли на позиціях було тихо, але іноді доводилося й під обстрілами.
За його словами, робота над підручниками для дітей рятувала та допомагала перемикатися.
"На позиціях гради цілодобово рівняли з землею село. Один постріл градів - це 30 тисяч доларів. А тираж для п'ятого класу - 70 тисяч доларів. Це ж скільки підручників можна було видати", - розповідає Тарас Ткачук.
Співавторка Анастасія Онатій каже, що вчитель працював дуже сумлінно. Через відсутність інтернету в окопах надсилав завдання в СМС-повідомленнях.
"Він ставив собі норму і часто її перевиконував. Всі оператори звʼязку винні золоті рахунки, це величезна кількість. Найбільший шмат роботи виконав на мій день народження. Надіслав стільки вправ, скільки мені років виповнилось", - каже Анастасія.
Цікаво, що до створення підручника долучилися й школярі.
"Ми революції не робили, бо теорію по іншому викладеш. Ми намагалися спростити максимально для дітей і прикрасити. Форзаци - це роботи дітей. 5-класники малювали фразеологізми, носологізми, вухологізми", - каже вчитель.
Сьогодні за вихід підручника у світ проголосували 40 000 вчителів з різних куточків України. Підручник української мови для 6 класу отримав гриф Міністерства освіти. Його надрукують накладом у 40 000 примірників для школярів.