Водночас постійної рекордної спеки не очікується, адже за статистикою, два роки поспіль рекордно теплими бути не можуть.
Цього року середня температура літа в Україні може бути на 1-1,5 градуси вищою за норму, але це не означає, що кожен літній місяць буде спекотним. Наприклад, червень може бути прохолоднішим, зате липень і серпень - дуже теплими. Про це в коментарі "Телеграфу" розказав синоптик Ігор Кібальчич.
"Існує приблизно 70–75% ймовірності, що літо буде аномально теплим - температури перевищуватимуть середні багаторічні показники на 1-1,5 °C", - каже він.
Кібальчич також додав, що пік спеки в Україні зазвичай припадає на період з середини липня до середини серпня. Цього року хвилі спеки також очікуються. У ці дні стовпчики термометрів, особливо в південних і східних регіонах країни, можуть підійматися вище +40 °C.
Про те, що літо буде спекотним, каже й кліматолог Віра Балабух. За її словами, найвища температура ймовірна у липні, який традиційно є найспекотнішим місяцем в Україні.
Експерти акцентують, що вересень усе частіше поводиться як повноцінний літній місяць. Температури понад +30 °C стали для цього місяця типовими по всій території України. Таким чином літо немов зміщується у бік осені.
Погода влітку 2025 - що буде з опадами
Цього року є шанс, що дощів буде більше, і грози стануть активнішими, ніж торік. Але, каже Ігор Кібальчич, активніші грози означають більший ризик небезпечних погодних явищ - граду та навіть смерчів, які в Україні вже не рідкість.
Водночас він зазначає, що тотальної рекордної спеки очікувати не варто, адже два роки поспіль рекордно теплими бути не можуть.
Екстремальна спека в Україні
Минулого року в Україні спостерігалося неймовітрно спекотне літо. Тоді кліматолог Віра Балабух попередила, що таке тривале і спекотне літо досить скоро стане нашою новою кліматичною нормою.
Експертка прогнозує, що тривалість спекотного сезону в Україні зростатиме: літо починатиметься раніше і триватиме довше.