Вартість навчання у вишах України знову піде вгору вже у 2026 році — і це лише початок. У МОН прямо заявляють: дешевої освіти більше не буде, адже університети змушені піднімати ціни через зростання зарплат і ризик відтоку викладачів за кордон.
На цьому наголосив заступник міністра освіти Микола Трофименко під час брифінгу. Він зауважив, що нині вартість навчання в українських вишах "адекватна", пише 0352 з посиланням на Оглядач.
Водночас, директор директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров наголосив на тому, що дешева вища освіта не буває якісною. Тоді як в Україні її вартість залишається дешевшою, ніж у багатьох країнах Європи.
"За вищу освіту потрібно платити дорого: за бюджетників платить держава, а за контрактників – батьки, родина. Зовсім копійчаної освіти ми собі дозволити не можемо, інакше наші науково-педагогічні працівники просто їхатимуть за кордон, і нікому буде вчити наших студентів", – зазначив Шаров.